x تبلیغات
اموزش زبان

بهترین کالج های کانادا

   بهترین کالج های کانادا

کانادا جزو کشورهایی است که بهترین مقصد برای مهاجرت تحصیلی محسوب می ‌شود. دانشجویان بین المللی می ‌توانند در بهترین دانشگاه ‌ها و کالج‌ های با کیفیت بالا و با هزینه ‌های مقرون به صرفه در این کشور به تحصیل مشغول باشند‌. اکثر افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می ‌کنند، از راه تحصیل اقدام می ‌کنند؛ زیرا این روش بهترین راه برای دریافت اقامت دائم در کشور کانادا محسوب می ‌شود. کانادا دومین کشور دنیا در زمینه زیرساخت ‌های آموزشی پیشرفته است. همچنین مدارک تحصیلی که توسط کالج‌ های کانادا ارائه می‌ شود، در هر جای دنیا معتبر خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با بهترین کالج‌ هایی کانادا وجود دارند، در ادامه مطلب ما را دنبال کنید تا شما را با نکات بیشتر در این زمینه آشنا کنیم.

ادامه مطلب

نکات آزمون آیلتس

 اگر آمادگی کافی را داشته باشید، آزمون IELTS می تواند کمی چالش برانگیز باشد. همچنین برای کسب امتیاز خوب، مهم است که آماده سازی خود را به موقع شروع کنید. آیلتس یک آزمون سه ساعته است که شما را در هر چهار مهارت زبان listening، reading، writing و speaking ارزیابی می‌کند. در ادامه شما را با نکات آزمون آیلتس آشنا خواهیم کرد.

پشنهاد ما : آموزش دوره آیلتس آرمانی 

نکات آزمون listening  آیلتس

 • بررسی کنید که هدفون شما کار می کند یا خیر، اگر نه، دست خود را بالا ببرید.
 • از زمان اختصاص داده شده برای آماده سازی سوالات استفاده کنید. قبل از شروع پخش فایل صوتی، آنها را بخوانید.
 • به صدای ضبط شده با دقت گوش دهید و بیشتر بر روی پاسخ ها تمرکز کنید تا درک همه چیز. به یاد داشته باشید که فایل صوتی فقط یک بار پخش می شود.
 • هنگام گوش دادن به فایل صوتی، روی برگه سؤال خود یادداشت کنید.
 • برای هر سوال در محدوده کلمات داده شده بنویسید.
 • قبل از ارسال، اشتباهات املایی و دستوری را بازبینی و تصحیح کنید.
 • سعی کنید از تمام حروف بزرگ برای پاسخ های خود استفاده کنید.

 

نکات  reading در آیلتس

 • تمام جزئیات شکل ها، نمودارها یا تصاویر موجود در برگه سوال را با دقت در هنگام پاسخ دادن بررسی کنید.
 • اگر نمی توانید سوالی را بفهمید، زمان را روی آن تلف نکنید. به جای آن به مرحله بعدی بروید. همیشه می توانید بعداً برای تکمیل این کار برگردید.
 • وقت خود را برای نوشتن روی کاغذ سوال تلف نکنید. یک محدودیت زمانی وجود دارد و بعداً زمان اضافی برای انتقال پاسخ ها نخواهید داشت.
 • سؤالات را به دقت درک کنید و بر یافتن پاسخ از متن تمرکز کنید.
 • از نظر گرامری صحیح و دقیق باشید. قبل از ارسال تصحیح کنید.
 • سعی کنید از تمام حروف بزرگ برای پاسخ های خود استفاده کنید.

آزمون های reading جنرال و آکادمیک معمولاً در یک سطح نمره گذاری می شوند. با این حال، متون ذکر شده در آزمون reading آکادمیک در مقایسه با موارد ذکر شده در آزمون جنرال می تواند چالش برانگیزتر باشد.

تاثیر writing در آیلتس

 • تجزیه و تحلیل کاملی از وظایف محول شده انجام دهید و به سرعت پاسخ ها را به صورت ذهنی آماده کنید
 • زمان خود را هوشمندانه تقسیم کنید، 20 دقیقه برای TASK 1  ، و 40 دقیقه برای TASK 2 چون طولانی تر است و دارای امتیاز بیشتری است.
 • سعی کنید بیش از 150 کلمه برای TASK 1 و بیش از 250 کلمه برای TASK 2 بنویسید.
 • از تکرار ایده ها، عبارات و کلمات خودداری کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که برای TASK 2 نتیجه گیری می نویسید.
 • پاسخ های دقیق و مرتبط را بنویسید. از نوشتن پاراگراف ها و جملات طولانی خودداری کنید.
 • از صدای فعال استفاده کنید از نوشتن صدای منفعل خودداری کنید.
 • یکی از مهم ترین نکات آزمون آیلتس تصحیح کامل است.

سبک های غالب یادگیری ادراکی

شاید شما هم از اینکه فردی در خانواده تان سعی می کرده به روشی اشتباه و به زور اجبار، درسی را به شما بفهماند رنج برده باشید. این اتفاق در خانواده های قدیمی تر، با متوسط سطح سواد کمتر، بیشتر اتفاق می افتاد. هرچند امروزه هم شاهد این هستیم که برخی پدر و مادرها با خشم و عصبانیت مطلبی را به فرزند خود یاد می دهند و از اینکه فرزندشان مطلب را خوب درک نمی کند عصبی می شوند و حتی سر فرزندشان فریاد می زنند و یا آنها را به طریقی تنبیه می کنند.

اما واقیت چیست؟ آیا هر فردی که چیزی را متوجه نمی شود کند ذهن یا به اصطلاح غیر رسمی تر گیج است؟ آیا این افراد همه درس ها را به هر روشی که به آنها تدریس شود همینقدر کند و سخت یاد می گیرند؟ آیا روشی هست که افراد بتوانند با بیشترین بازده یادگیری مطلبی را فرا بگیرند؟

جواب این سوالات را پس از بررسی سبک های غالب یادگیری ادراکی در زبان انگلیسی بررسی خواهیم کرد. در این مقاله 4 تا از سبک های غالب یادگیری ادراکی مختلف بررسی می شوند و سپس از روی این سبک ها سوالات پاسخ داده می شوند و مطالب و حقایق خیلی بیشری نیز روشن خواهد شد. پس با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد ما: دوره های آنلاین آموزش زبان ترمیک آرمانی

 

سبک های غالب یادگیری ادراکی

هر فردی یک استراتژی متفاوت برای به یاد آوردن بهتر اطلاعات هنگام مطالعه برای خود دارد. برخی از افراد نوت برداری و خلاصه نویسی می کنند، برخی نمودار می کشند، بعضی ها ترجیج می دهند به سخنرانی ها گوش دهند و غیره. به دلیل اینکه سبک یادگیری افراد با یکدیگر متفاوت است و یک سبک نمی تواند بهترین بازدهی را برای تمام دانش آموزان داشته باشد، دانشمندان برای حصول بهترین بازدهی برای هر دانش آموز به صورت مجزا، تحقیقاتی را انجام داده اند. در ادامه سبک های غالب یادگیری ادراکی را بررسی می کنیم.

روش غالب یادگیرییکی از تئوری های محبوب و معروفی که دانشمندان برای افزایش بازدهی یادگیری به آن رسیده اند مدل وارک (VARK) می باشد. این مدل 4 نوع مختلف یادگیری را شامل می شود:

 1. دیداری (Visual)
 2. شنیداری (Auditory)
 3. حرکتی (Kinesthetic)
 4. خواندن و نوشتن (reading/writing)

اکثر مردم ترکیبی از این 4 سبک مختلف یادگیری را دارا هستند اما اکثر اوقات در یکی از آنها قوی تر از بقیه عمل می کنند. به همین دلیل در این مقاله از عبارت “سبک های غالب یادگیری ادارکی” استفاده کرده ایم. یعنی افراد معمولا از طریق یکی از این سبک ها بهتر یاد می گیرند و بازدهی بیشتری دارند. در ادامه هر سبک یادگیری به صورت مجزا بررسی و تحلیل خواهد شد.

پیشنهاد ویژه: دوره های آنلاین آیلتس آرمانی

 

سبک یادگیری دیداری (Visual)

یکی از سبک های غالب یادگیری ادراکی، سبک دیداری است. افرادی که از طریق Visual مطالب را یاد می گیرند ترجیح می دهند که مطالب را از طریق دیدن یا ابزارهایی که از طریق دیدن به ما اطلاعات میدهند در ذهن خود نگاه دارند مانند نقشه ها، گراف ها، نمودارها، جداول و غیره. هرچند آنها لزوما پاسخ خوبی نسبت به عکس ها و ویدئوها ندارند اما نسبت به ابزارهای دیداری مثل الگوها و اشکال بازدهی خوبی دارند.

بهترین راه برای افزایش بازده یادگیری افراد Visual، نشان دادن رابطه بین ایده های مختلف به صورت دیداری است. برای مثال هنگامی که قصد داریم یک مطلب علمی به آنها نشان دهیم بهتر است از فلوچارت استفاده کنیم.

 

تاثیر سبک یادگیری دیداری در زبان انگلیسی

افرادی که زبان انگلیسی را به صورت دیداری بهتر یاد می گیرند تمایل دارند لغات و گرامر جدید را روی کاغذ بنویسند و به دیکته و ساختار آنها نگاه کنند تا بتوانند بهتر آنها را در ذهن نگاه دارند. این افراد معمولا با داشتن یک دفترچه لغت و نوشتن لغات جدید در آنها و دوره مرتب می توانند به خوبی لغات را به خاطر بسپارند. این افراد معمولا جزوات تمیزی دارند و علاقه دارند با رنگ های مختلف بنویسند زیرا در کل به رنگ ها واکنش قوی دارند. با استفاده از اشکال و عکس و دیگر ابزار بصری می توان بازده یادگیری زبان در این افراد را به طور شگفت انگیزی افزایش داد.

 

سبک یادگیری شنیداری (Auditory)

یکی دیگر از سبک های غالب یادگیری ادراکی سبک شنیداری است. افرادی که سبک غالب یادگیری آنها Auditory یا شنیداری می باشد، مطالب را از طریق شنیدن و گوشی دادن به فایل های صوتی بهتر فرا گرفته و در ذهن می سپارند. این افراد معمولا در مورد ایده هایشان بعد از  اینکه آنها بیان می کنند فکر می کنند و قبل از گفتن ایده ها آنها را در ذهن تجزیه تحلیل نمیکنند. دلیل این امر این است که گفتن مطالب با صدای بلند به آنها کمک می کند آنها را بهتر تجزیه تحلیل کنند. این افراد مطالب را از طریق شنیدن در مکالمات، بحث های گروهی و سخنرانی ها بهتر درک می کنند.

 

تاثیر سبک یادگیری شنیداری در زبان انگلیسی

زبان آموزانی که سبک یادگیری غالب آنها شنیداری می باشد می توانند بازده یادگیری زبان خود را از طریق تکرار مطالبی که یاد می گیرند با صدای بلند، گوشی دادن به فایل های صوتی ضبط شده و شرکت در بحث های گروهی داخل کلاس درس در مورد یک موضوع خاص افزایش دهند. این افراد هنگام درس خواندن معمولا به سر و صدای محیط حساس هستند و کوچکترین صدایی حواس آنها را پرت می کند. برای این افراد بهتر است مطالعه در فضایی آرام صورت بگیرد. استفاده از پادکست، گوش دادن به رادیوهای به زبان انگلیسی و همینطور فایل های ضبط شده کتاب درسی کمک زیادی به این افراد خواهد کرد تا زبان خود را تقویت کنند.

 

سبک یادگیری حرکتی (Kinesthetic)

یکی دیگر از سبک های غالب یادگیری ادراکی سبک حرکتی است. افرادی که سبک یادگیری آنها حرکتی یا Kinesthetic می باشد ترجیح می دهند مطالب را به صورت عملی و با انجام دادن یاد بگیرند. این افراد دوست داند خود آچار به دست شوند و با انجام یک مهارت آن را فرا بگیرند. این معمولا مایلند از طریق آزمون و خطا کردن روش انجام درست یک مهارت را یاد بگیرند. بهترین راه برای یاد گرفتن یک مطلب توسط این افراد این است که آن را تجربه کنند و با تمرین و دیدن شخصی دیگر که آن را انجام میدهد از او الگوبرداری کنند. برای مثال این افراد می توانند آزمایشات را بوسیله انجام آنها با دستان خود خیلی خوب یه یاد بیاورند و آنها را مرحله به مرحله انجام دهند.

 

تاثیر سبک یادگیری حرکتی در زبان انگلیسی

زبان آموزانی که سبک غالب یادگیری آنها حرکتی است مطالب را به بهترین شکل از طریق دیدن مثال های گوناگون، انجام بازی و گیم و شبیه سازی افعال با حرکات بدن و حالات چهره خود فرا بگیرند. این افراد می توانند با انجام تمرینات زیاد شبیه سازی شرایط و قرار دادن خود به جای شخصیت های مکالمه و بازی کردن نقش آنها بهترین بازده را داشته باشند.

 

سبک یادگیری خواندن/نوشتن (Reading/writing)

آخرین مورد از سبک های غالب یادگیری ادراکی، سبک خواندن و نوشتن است. افرادی که سبک غالب یادگیری آنها خواندن و نوشتن است مطالب را به بهترین شکل از طریق کلمات و عبارات یاد می گیرند. البته تفاوتی نمی کند این مواجهه با لغات می تواند از طریق نوشتن باشد یا خواندن. این افراد معمولا در تسک رایتینگ عالی عمل می کنند. برای این افراد یک متن نوشته شده خیلی بهتر از فایل های صوتی یا ارائه های ویدیویی عمل می کند.

 

تاثیر سبک یادگیری خواندن/نوشتن در زبان انگلیسی

راه های مختلفی وجود دارد تا بتوان یک فردی که سبک غالب یادگیری او خواندن و نوشتن است را ترغیب به یادگیری کرد اما بهترین روش استفاده از نقشه ذهنی یا Mind map، نوشتن جملات و عبارات مهم، کوئیز گرفتن از یک موضوع و نوشتن رایتینگ در موضوعات مختلف است. همچنین خواندن رمان های انگلیسی به شرطی که سطح رمان متناسب با سطح علمی زبان آموز باشد نیز می تواند بسیار مفید باشد.

 

نکات تکمیلی سبک های غالب یادگیری ادراکی

letting-go-of-learning-styles-heroهر فردی یک سبک غالب یادگیری مخصوص به خود را دارد و یک سبک یادگیری ثابت نمی تواند برای همه مناسب باشد. عوامل مختلفی در اینکه فردی چگونه می تواند بهتر یاد بگیرد دخیل هستند مانند محیط یادگیری و عومل ادراکی و احساسی، شرایط فیزیکی و روحی، انگیزه و غیره اما فهمیدن سبک غالب یادگیری خودتان بسیار مهم است و می تواند به شما کمک کند تا بازده خود را افزایش دهید. برای فهمیدن سبک یادگیری خود می توانید هر چهار راه را امتحان کنید و سپس در مورد اینکه کدام یک می تواند بهترین را ه برای یادگیری شما باشد تصمیم بگیرید.

 

جمعبندی سبک های غالب یادگیری ادراکی

بعد از خواندن این مقاله حتما متوجه شده اید که اگر کودکی مطلبی را خوب متوجه نمی شود احتمالا مشکل از ماست زیرا سبک غالب یادگیری او را شناسایی نکرده ایم. اگر در یک کلاس زبان انگلیسی برخی زبان آموزان بهتر از بقیه عمل می کنند به احتمال زیاد بخاطر این است که سبک غالب آموزشی کتاب درسی و معلم با آنها سازگارتر است. پس نمی توانیم بگوییم زبان آموزانی که درس را دیرتر متوجه می شوند و عملکرد ضعیف تری دارند لزوما کند ذهن یا دیر فهم هستند. البته عوامل گوناگونی در سرعت یادگیری یک فرد وجود دارد که سبک یادگیری غالب فقط یکی از آنهاست. در ضمن این که میگوییم سبک غالب یادگیری شخصی مثلا دیداری است منظور این نیست که از راه های دیگر توانایی یادگیری ندارد، اما به هر حال شناسایی آن برای هر فرد و آموزش به سبک متناسب برای او می تواند بسیار کمک کننده باشد.

۷ دلیل که چرا زبان انگلیسی یاد نمی گیریم

 چرا زبان انگلیسی یاد نمی گیریم

امروزه افراد زیادی برای بهره بردن از مزایای بسیار زیاد یادگیری زبان انگلیسی به خصوص شرکت در آزمون آیلتس و مهاجرت به دنبال یادگیری این زبان بین المللی هستند.

خیلی از این افراد بعد از شیوع کرونا با درهای بسته آموزشگاه های زبان روبرو شدند و برای ادامه فرآیند یادگیری زبان خود در پی  یک کلاس آنلاین زبان مورد اعتماد و با کیفیت بودند. خیلی از این افراد با ادامه تلاش خود توانستند راه خود را در یادگیری زبان انگلیسی از طریق همین کلاس های آنلاین پیش ببرند و افراد زیادی هم در انتظار برای باز شدن مجدد موسسات و حضور در کلاس های زبان هستند.  البته این افراد فرصت طلایی یادگیری را از دست داده و مطالبی که فرا گرفته بودند را از یاد برده اند.

در این مقاله قصد داریم دلایل عدم یادگیری زبان را که نحوی به یکی از آنها یعنی عدم استمرار اشاره کردیم بررسی کنیم. برای یادگیری زبان انگلیسی باید از این ۷ کار اشتباه پرهیز کنید. با ما همراه باشید.

ترسیدن از اشتباه

خیلی از زبان آموزان از اشتباه کردن ترس دارند. این افراد بیشتر تمایل دارند ابتدا جملات را در ذهن خود کامل کنند و هنگامی که از صحیح بودن ساختار آن مطمئن شدند آن را بیان می کنند. این کار را بیشتر افراد درونگرا انجام می دهند. این فرآیند روان بودن مکالمه را به شدت کاهش می دهد.

ممکن است گاهی با اشتباه کردن از جانب دیگران مسخره شده باشید اما اصلا دلیل ندارد از اشتباه کردن بترسید زیرا تنها راه یادگیری زبان انگلیسی اشتباه کردن است. تمام افراد حتی اساتید هنگام صحبت کردن گاهی اشتباه می کنند. این اشتباهات می توانند اشتباهات تلفظی، لغت و یا گرامر باشند. اما فرق اساتید با زبان آموزان این است که اساتید به تدریج اشتباهات خود را به کمترین میزان ممکن رسانده اند جوری که می توانند به طور کاملا موثر با بقیه افراد ارتباط برقرار کنند.

عدم اعتماد به نفس

شاید اگر بخواهیم فقط یک دلیل برای اینکه چرا برخی افراد در اسپیکینگ زبان انگلیسی بهتر از بقیه عمل می کنند بیان کنیم آن یک دلیل اعتماد به نفس باشد. هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی استرس می تواند تا حتی هفتاد درصد از توانایی واقعی شما برای مکالمه به زبان انگلیسی را از بین ببرد.

در آزمون آیلتس و مصاحبه های کاری ابتدا سوالات ساده ای در مورد خود شخص و تحصیلات و خانواده او پرسیده می شود. این سوالات بیشتر برای این پرسیده می شوند که اعتماد به نفس، سبک و لحن شخص در صحبت کردن سنجیده شود. اعتماد به نفس پایین و عدم باور به توانایی های خود می تواند گاهی تمام تلاش های ما برای رشد و پیشرفت را نابود کند.

روش های اشتباه یادگیری و حفظ لغت

یکی از پایه های یادگیری هر زبانی لغات هستند. اگر شما به اندازه کافی لغت انگلیسی برای برقراری ارتباط با دیگران در ذهن نداشته باشید نخواهید توانست ارتباط موثری را با دیگران برقرار کنید. برای مکالمه انگلیسی در سطح مکالمات روزمره طبق نظر زبان شناسان شما حداقل باید ۶۰۰۰ کلمه بدانید.

یکی از اشتباهات زبان آموزان این است که سعی می کنند لغات را در یک کاغذ نوشته و با تلفظ حتی اشتباه آنها را فقط از روی دیکته شان حفظ کنند. این کار اصلا نمی تواند کاربردی باشد. زیرا اگر با تلفظ اشتباه این لغات را یاد گرفته باشید نه در لیسنینگ معنی آنها را متوجه می شوید و نه می توانید در اسپیکینگ از آنها به شکل صحیح استفاده کنید.

ضمن اینکه بهترین راه حفظ لغت یادگیری آنها در متن است. اگر لغات را در متن یاد بگیرید هم معنی آنها بهتر در ذهن شما می ماند و هم کاربرد درست آنها را متوجه می شوید.

اشتباه دیگری که زبان آموزان هنگام یادگیری زبان انگلیسی انجام می دهند این است که به یادگیری معنی کلمه اکتفا می کنند. برای اینکه کاربرد یک کلمه و معانی متفاوت آن را متوجه شوید باید از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. بعد از یادگیری معنی خود لغت باید به سراغ تلفظ صحیح آن بروید و نقش آن در جمله را بسنجید. آیا لغت مورد نظر فعل است یا اسم یا صفت؟ سپس عبارات ترکیبی که از آن لغت ساخته شده را مورد بررسی قرار دهید. با یان اقدامات لغت مورد نظر به خوبی در ذهن می ماند.

عدم استمرار

یکی از مهمترین عوامل در پیشرفت در زبان انگلیسی استمرار و مطالعه مرتب است. همانطور که می دانید زبان انگلیسی بسیار فرار است و زود فراموش می شود. این حالت زمانی اتفاق می افتد که شما زبان را نیمه کاره رها کنید. اگر به مطالعه مستمر خود ادامه دهید و سطح زبان شما به بالای متوسط و پیشرفته برسد دیگر زبان را فراموش نخواهید کرد.

مهمترین دلیل یاد نگرفتن زبان از بین مواردی که در این مقاله می بینیم نیز همین عدم استمرار است. زبان آموزان زیادی در موسسات زبان وجود دارند که همیشه جزو ضعیف ترین های کلاس هستند اما به این دلیل که مطالعه زبان را ادامه می دهند به تدریج به یکی از زبان آموزان خوب کلاس تبدیل می شوند. اگر پشت کار خوبی داشته باشید حتما موفق خواهید شد.

تصورات غلط از زبان انگلیسی

برخی ها یادگیری زبان را شروع نمی کنند زیرا فرض می کنند اگر به یادگیری زبان انگلیسی نیاز داشته باشند حداکثر تا شش ماه می توانند آن را فرا بگیرند. در واقع این حالت یک توجیح ذهنی برای فرار از حالت سختی و تلاش است. تمام اساتید زبان می دانند که برای یادگیری زبان انگلیسی حداقل به دوسال زمان نیاز است و  به قول برخی اساتید زبان انگلیسی را نمی شود به طور آمپولی یاد گرفت.

اگر قصد دارید زبان انگلیسی را فرا بگیرید باید حتما به طور مداوم مطالعه داشته باشید و منابع مختلف و متنوعی را از پادکست و فیلم گرفته تا کتاب و نرم افزار مطالعه و تمرین کنید تا به تدریج طعم شیرین یادگیری زبان را بچشید.

تصور اشباه دیگر از زبان انگلیسی این است که اگر شخص در محیط قرار بگیرد یعنی در یک کشور انگلیسی زبان باشد، زبان را به خوبی یاد می گیرد. این تصور نیز از پایه اشتباه است و برای یادگیری زبان در هر محیطی باید تلاش، تمرین و تکرار داشته باشید و زمان زیادی را صرف مطالعه کنید.

مرور نکردن

یکی از عواملی که می تواند به یادگیری زبان انگلیسی به طور محسوسی کمک کند مرور و تکرار مطالب است. متاسفانه برخی زبان آموزان فقط تمایل دارند مطالب جدید را یاد بگیرند و مرور مطالب قبلی را اتلاف زمان می دانند. شاید این گرایش ذهنی در مورد درس های دیگر به غیر از زبان بتواند صحیح باشد که نیست اما در مورد زبان انگلیسی بدون مرور مطالب یادگیری زبان غیر ممکن است.

زبان انگلیسی یک مهارت است. مانند مهارت های ورزشی یا هنری. هر مهارت با تمرین و تکرار زیاد پرورش می یابد. برای یادگیری زبان انگلیسی نیز نیاز دارید به طور مرتب مطالب و لغات و ساختارهای را دوره کنید تا در ذهن شما بمانند.

بیش از حد متکی به استاد بودن

یکی از عوامل مهم در شکست یک زبان آموز در یادگیری زبان انگلیسی متکی بودن به استاد است. برخی زبان آموزان فقط منتظر هستند تا کسی به آنها مطالب را آموزش دهد. برای اینکه بتوانید در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت داشته باشید باید یاد بگیرید چگونه سلف استادی (Self-study) داشته باشید.

سلف استادی یعنی مطالعه خودخوان زبان انگلیسی. اگر از هر کسی که زبان انگلیسی را یاد گرفته سوال کنید حتما به شما می گویند که زمان بیشتری نسبت به زمانی که در کلاس ها صرف می کرده را در خانه صرف مطالعه زبان انگلیسی کرده است. در واقع بدون سلف استادی و فقط با متکی بودن به کلاس و استاد نمی توان زبان انگلیسی را تا سطوح بالا یاد گرفت.

جمع بندی

در این مقاله دلایل عدم یادگیری زبان انگلیسی بررسی شد. زبان انگلیسی را باید به صورت آهسته و پیوسته فرا گرفت. هر ساختار جدیدی که یاد میگیرید باید به خوبی تمرین کنید و در شرایط مختلف سعی کنید از آن استفاده کنید تا ذهن شما در به کارگیری آن ساختار اتوماتیک شود. به هیچ وجه عجله در یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری جایز نیست.

هر چقدر عجله به خرج دهید به همان میزان مطالب را ضعیف تر فرا می گیرید. برای بدست آوردن هر چیزی باید زمان صرف کرد تلاش کرد. هیچ چیزی بدون تلاش بدست نمی آید. اگر فکر می کنید برای یادگیری زبان انگلیسی راه میانبر وجود دارد سخت در اشتباه هستید.

اما یک حالت دیگر نیز وجود دارد که شما زبان را یاد نخواهید گرفت. این حالت استفاده کردن از روش های اشتباه یادگیری زبان است. در این حالت حتی اگر تلاش زیادی داشته باشید فایده ای برای شما نخواهد داشت.

برای اینکه از روش صحیح و زودبازده زبان انگلیسی را یاد بگیرید باید در کلاس هایی شرکت کنید که روش از آخرین روش های تدریس روز دنیا استفاده می کند. یکی از این مراکز قابل اعتماد کلاس های آنلاین و ترمیک زبان عمومی آرمانی و همینطور کلاس های آنلاین آیلتس آرمانی می باشد.

راز یادگیری مکالمه انگلیسی در کوتاه مدت کشف شد !

راز یادگیری زبان انگلیسی

اگر از این دسته افراد هستید به احتمال بسیار بالا در موسسات زبان انگلیسی ثبت نام کرده اید که به روش های بسیار قدیمی مربوط به دهه هفتاد میلادی زبان انگلیسی را تدریس می کنند. یا شاید هم احتمالا از اساتیدی کمک خواسته اید که راه اشتباهی را پیش روی شما قرار داده اند.

فقط در همین صورت است که زبان انگلیسی را یاد نخواهید گرفت! زیرا اگر از روش درست یادگیری زبان انگلیسی و مطابق با متدهای روز دانشگاه های کمبریج و آکسفورد استفاده کنید، یادگیری زبان انگلیسی برای شما مثل آب خوردن خواهد بود و بین یک تا دو سال قادر خواهید بود به این زبان مکالمه کنید.

در زمان های نه چندان دور زبان آموزانی را می دیدیم که برای یادگیری زبان انگلیسی و قبولی در آزمون آیلتس مجبور بودند حدودا شش یا هفت سال بطور مرتب در کلاس های حضوری زبان انگلیسی شرکت کنند. این زمان در حال حاضر با کلاس های آنلاین و  دوره فشرده زبان آیلتس   به کمتر از دو سال کاهش یافته است.

برای آشنایی با این متدهای روز که بر اساس مکالمه زبان انگلیسی پایه ریزی شده اند در ادامه با ما همراه باشید.

روش های قدیمی آموزش زبان

در اوایل جنگ جهانی دوم برای آموزش زبان به سربازهایی که وظیفه فتح کشورهای دیگر را بر عهده داشتند از روش تکرار یا Audiolingual استفاده می شد. طبق این روش افراد عبارات مشخصی را هر جلسه ده ها بار تکرار می کردند تا آنها را یاد بگیرند.

در همان زمان ها روش تدریس زبان دیگری وجود داشت که بر پایه آموزش گرامر محض بود. این روش متاسفانه هم اکنون نیز توسط برخی موسسات در ایران و نقاط دیگر جهان برای تدریس زبان انگلیسی استفاده می شود. طبق این روش افراد برای مدت طولانی، دو یا سه سال فقط با گرامر و ساختارهای زبان انگلیسی آشنا می شوند و سپس مجوز شرکت در کلاس های مکالمه را می گیرند که ثابت شده روش صحیحی نیست.

البته نمی توان هم اکنون ادعا کرد که این روش ها کاملا بی تاثیر هستند و افراد در گذشته با همین روش ها زبان را یاد می گرفتند، اما درصد افرادی که به این روش با یک زبان دیگر آشنا می شدند بسیار کم بود و مدت زمان زیادی هم طول می کشید تا فرد روی زبان دوم مسلط شود.

روش های به روز آموزش زبان

در روش های به روز آموزش زبان، مکالمه حرف اول را می زند و در مرکز توجه و تمرکز مدرسان زبان است. مکالمه زبان انگلیسی از اصلی ترین مهارت های زبان انگلیسی است زیرا سطح زبان شخص با سطح مکالمه او سنجیده می شود. حتی اگر شما در گرامر زبان انگلیسی سطح بسیار بالایی نیز داشته باشید اما نتوانید انگلیسی را صحبت کنید سطح شما همچنان مقدماتی خواهد بود.

همین امر باعث شده در روش های جدید زبان انگلیسی از تمام بخش ها و مهارت های مختلف به عنوان ابزاری برای تقویت مکالمه استفاده شود. یعنی اگر یک بازرس ارشد کنترل کیفیت تدریس سر کلاس شما به عنوان یک مدرس حضور یابد تا کیفیت تدریس شما را ارزیابی کند و شما زمانی را برای مکالمه در طول زمان تدریس خود اختصاص ندهید، بازرس صد در صد شما را به عنوان یک مدرس استاندارد تایید صلاحیت نخواهد کرد.

چرا روش های جدید کارآمد هستند؟

همانطور که اشاره کردیم در روش های جدید تدریس از روش های قدیمی تر نیز استفاده می شود اما این کار به شکل ترکیبی و به جا صورت می گیرد. برای مثال وقتی کلمه ای جدید را به زبان آموز یاد می دهند از او می خواهند چند بار کلمه را تکرار کند که همان روش تکرار Audiolingual می باشد اما این کار فقط در بخشی کوچک از زمان تدریس صورت می گیرد تا تاثیر خود را بگذارد و تمام زمان جلسه صرف این کار نخواهد شد.

همچنین تمرکز اصلی در تمام طول درس روی مکالمه زبان آموزان خواهد بود، به شکلی که دغدغه مدرس و کتاب درسی این است که زبان آموز تمام مواردی را که روی کاغذ به عنوان لغت و یا ساختار می آموزد را بتوانند در مکالمه استفاده کنند.

همین گرایش جدید در تدریس زبان انگلیسی و استفاده ترکیبی و بجا از روش های قدیمی و جدید توانسته بازدهی زبان آموزان را به شکل باورنکردنی افزایش دهد به طوری که اگر زبان آموز به طور مرتب در کلاس ها شرکت کند قادر خواهد بود بعد از دوسال به راحتی در مورد حوزه های مختلف زندگی روزمره مکالمات موثری را با دیگران به زبان انگلیسی داشته باشد. این در حالی است که شاید بیست سال پیش با روش های تدریس قدیمی، زبان آموزان برای رسیدن به همین سطح نیاز داشتند بین پنج تا هفت سال زمان صرف کنند.

اما سوال اینجاست که چگونه و کجا باید به این روش های نوین و مکالمه محور تدریس زبان انگلیسی دسترسی داشت؟ در ادامه به این موضوع می پردازیم.

مسیر موفقیت برای آزمون آیلتس

یکی از اهدافی که زبان آموزان و دانشجویان از یادگیری زبان انگلیسی دنبال می کنند شرکت در آزمون آیلتس و مهاجرت است. معمولا زمان برای زبان آموزانی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند بسیار کم و در حدود 4 الی 8 ماه است. لذا با توجه به زمان کم و مشغله های کاری و زندگی پر از فشار این افراد، وجود یک  کلاس آنلاین آیلتس  که فشرده و در عین حال کاربردی و موثر باشد احساس می شود.

پیشنهاد ما برای این افراد کلاس های آنلاین آیلتس آرمانی می باشد که با استفاده از جدیدترین روش های روز تدریس زبان توانسته شرایطی را فراهم کند که زبان آموزان با توجه به زمانی که می توانند به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهند، به انتخاب خود و به صورت کاملا منعطف به صورت روزانه ساعاتی را به فراگیری زبان اختصاص دهند.

با حضور در دوره مجازی زبان، حرفه‌ای ظاهر خواهید شد!

از گذشته تا به امروز، یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم بوده و دوره‌های مختلفی از سوی آموزشگاه‌ها و مراکز آموزشی دایر شده است. دوره مجازی زبان، به دلیل درخواست دانشجویان شاغل در تحصیل یا کار، برگزار شده است. همانطور که می‌دانید، بخش زیادی از افراد حاضر در جامعه، این روزها، زمان کافی برای رفت و آمد و حضور در کلاس‌های مختلف را ندارند. برخی به دلیل افزایش زمان کاری، بعضی به خاطر عدم دسترسی به مراکز آموزشی معتبر و دلایل متعدد دیگر، ثبت نام در دوره‌های آموزش مجازی زبان را بیشتر از دوره‌های حضوری می‌پذیرند.

از همین رو، با توجه به اهمیت زبان انگلیسی، برگزاری دوره مجازی زبان برای چنین افرادی بسیار کارآمد و نتیجه بخش خواهد بود و ضمناً دغدغه همیشگی آنها را برای یادگیری زبان، حل خواهد کرد.

دوره های آموزشی آنلاین آرمانی در هر ساعت از شبانه روز با یک اینترنت ساده قابل دسترسی هستند. به همین دلیل بهترین گزینه یادگیری زبان وجایگزین کلاس حضوری برای افراد شاغل یا افرادی می باشند که میخواهند به صورت فشرده و به بهترین نحو زبان انگلیسی بیاموزند یا نمره آیلتس خود را پیشرفت دهند.

 

 

 


 

 

آیا در دوره مجازی زبان، محدودیتی برای یادگیری وجود دارد؟

نکتۀ قابل توجه در خصوص برگزاری دوره مجازی زبان از سوی مرکز معتبر زبان آرمانی، حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی است. در واقع، به واسطۀ تکنولوژی روز دنیا و همچنین فناوری علوم کامپیوتر، دانشجویان از هر سن و سالی، در هر مکانی که باشند، امکان حضور در دوره‌های مختلف زبان انگلیسی را خواهند داشت.

با وجود چنین قابلیت‌هایی در کلاس آنلاین زبان، سطح آموزش زبان انگلیسی برای تمام افراد جامعه، در سطح پیشرفته و کاربردی پیش خواهد رفت.

هر چند باید یادآور شویم، دوره‌های آموزش زبان انگلیسی در مرکز زبان آرمانی، به صورت کاملاً آنلاین و ترمیک برگزار خواهند شد. ضمن آنکه امکان شرکت در دوره‌های آنلاین آیلتس نیز برای دانشجویان دیگر فراهم شده است.

بنابراین، نگرانی از جهت ثبت نام و شرکت در دوره‌های مبتدی تا پیشرفته نخواهید داشت.

 

دوره مجازی زبان

حذف محدودیت‌ها در دوره مجازی زبان

 

زمان و تعداد جلسات دوره مجازی زبان، به چه عواملی بستگی دارد؟

احتمالاً بارها در تبلیغات مختلف برای آموزش زبان انگلیسی، شنیده‌اید که “آموزش زبان انگلیسی در کمتر از 6 ماه یا آموزش زبان انگلیسی به صورت حرفه‌ای در کمتر از یکسال ” عنوان شده است. تیزرهای تبلیغاتی که تنها در حد شعار قابل توجه می‌باشند نه به عنوان فرآیند آموزش کاربردی و حرفه‌ای.

متاسفانه بسیاری از افراد جامعه، با شنیدن چنین تیزر و شعارهای تبلیغاتی، اقدام به ثبت نام در دوره‌های مختلف می‌کنند و در نهایت هیچ بهره‌ای از آموزش مناسب و مفید نمی‌برند. به این خاطر که بخش زیادی از موفقیت دانشجویان در دوره مجازی زبان، بستگی به فعالیت و میزان مشارکت آنها خواهد داشت.

 

البته تعداد جلسات هر دوره آموزشی، مانند دوره گرامر یا دوره آموزش زبان عمومی به صورت ترمیک، در وبسایت مرکز زبان آرمانی مشخص شده که اتمام این جلسات بستگی به میزان فعالیت و تمرین دانشجو خواهد داشت. در واقع، اگر دانشجویی روزانه، به تمرین و یادگیری بیشتر بپردازد، مسلماً در مدت زمان کوتاهی، دوره‌ها را طی خواهد کرد. در غیر اینصورت، ممکن است بازه طولانی برای یادگیری دانشجو تعریف شود.

راهکار ساده برای جهش در آموزش سریع و آسان در مرکز زبان آرمانی، شرکت در آزمون تعیین سطح آنلاین می‌باشد. با شرکت در آزمون تعیین، دانشجو از میزان تسلط خود بر زبان آگاه شده و سپس در یکی از دوره‌ها، ثبت نام خواهد کرد.

 

دوره مجازی زبان چه فوایدی برای فراگیران زبان خواهد داشت؟

اگر از جمله افرادی هستید که در طول شبانه روز، زمان زیادی را صرف فعالیت در حوزه تخصصی خود می‌کنید و زمان کافی برای یادگیری مهارت جدید را ندارید، قطعاً کلاس آنلاین زبان برای شما سودمند خواهد بود. به این دلیل که برای یادگیری زبان، نیازی به حضور فیزیکی در کلاس یا رفت و آمدهای پر هزینه و زمان‌بر نخواهید داشت. ضمن آنکه در هر کجا از موقعیت مکانی یا زمانی باشید، می‌توانید از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

 

دوره مجازی زبان

فواید حضور در دوره مجازی زبان

 

دوره مجازی زبان از مزایا و فواید زیادی برخوردار است که در این بخش به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 • دسترسی دانشجویان به دوره‌های آموزشی با حذف محدودیت زمان و مکان، تنها از طریق اینترنت فراهم شده است.
 • امکان مشاهدۀ چند بارۀ فیلم و فایل‌های آموزشی برای دانشجویان جهت آموزش عمیق و کارآمد زبان
 • ارتباط و تعامل دانشجویان با اساتید نخبه و مجرب بهتر خواهد بود. ضمن آنکه، سوالات و ایرادات آموزشی دانشجویان نیز سریعتر رفع خواهد شد.
 • برای فراگیرانی که در سنین پایین هستند، کنترل و نظارت اولیا بر روند پیشرفت فرزندان بهتر شکل می‌گیرد.
 • آموزش زبان انگلیسی در مرکز زبان آرمانی به صورت کاملاً حرفه‌ای برگزار می‌شود، دانشجویان می‌توانند پیش از ثبت نام و انتخاب دورۀ خود، دِموی هر دوره آموزشی را مشاهده کنند و سپس در صورت رضایت از نحوۀ آموزش اساتید، ثبت نام نمایند.
 • برای حضور در کلاس‌های آموزشی آنلاین، شما از قبل امکان برنامه‌ریزی و تمرین بیشتری خواهید داشت. بنابراین، سطح فراگیری و تمرکز شما نیز بیشتر از دوره‌های حضوری احساس خواهد شد.
 • به دلیل تک نفره بودن دوره‌های آنلاین، سرعت و روند آموزش بیشتر بوده و دانشجویان فعال، به نتیجۀ مطلوب و هدف خود سریعتر دست خواهند یافت.
 • آنچه حضور در کلاس‌های آنلاین زبان انگلیسی را بسیار لذت‌بخش خواهد کرد. استفاده از محیط‌ها و فضاهای مختلف است که برای مثال شما می‌توانید در اتاق مطالعه، اتاق خواب، در دل طبیعت یا در اتومبیل به یادگیری زبان بپردازید.
 • حضور در دوره‌های ترمیک و آیلتس در هر ساعت از شبانه روز، برای همگان فراهم شده است. شما با تهیۀ هر دوره آموزشی، محدودیت زمانی برای یادگیری نخواهید داشت.

 

مهمترین ویژگی دوره مجازی زبان در مرکز آزمون آرمانی

 • با ثبت نام در دوره‌های آنلاین مرکز آزمون آرمانی شما از صدها آزمون و تست بهره‌مند خواهید شد که به صورت تعاملی نیز تمرینات حل خواهند شد. ضمن آنکه، توضیحات مُفَصلی در هر تمرین به شما ارائه می‌شود. طرح چنین سوالات و تمرین‌هایی تنها به دلیل تسلط اساتید این مرکز به متدهای جدید آموزش است.
 • امکان ارسال تمرینات به صورت صوتی و نوشتاری برای اساتید و گروه آموزشی آرمانی، فراهم شده است که این امتیاز، باعث سرعت یادگیری دانشجویان و آگاهی آنها از میزان فعالیتشان خواهد شد.
 • طرح سوال و پرسش از طریق سایت و دریافت پاسخ از سوی کارشناسان حرفه‌ای آرمانی نیز به شکل کاملاً کارآمد و مفید فراهم شده است.
 • امکان مشاهدۀ دِموی هر دوره آموزشی برای دانشجویان پیش از ثبت نام مهیا شده است که به واسطۀ تعیین سطح آنلاین و مشاهدۀ دِمو، تصمیم گیریِ آگاهانۀ دانشجو برای شرکت در هر دوره، بیشتر قوت خواهد گرفت.
 • در قسمتی از سایت که با عنوان سوالات متداول مشخص شده است، دانشجویان می‌توانند از مراحل ثبت نام تا نحوۀ حل تمارین، ارسال تمرین، گرفتن برنامه درسی هوشمند و . . . مطلع شوند و به پاسخ برخی از سوالات خود برسند.
 • برای آن دسته از دانشجویانی که قصد شرکت در کلاس آنلاین آیلتس را دارند، سامانه برنامه دهی آیلتس نیز فراهم شده است که با توجه به برنامه مشخص شده، سریعتر به نتیجۀ آموزش خود برسند.

 

علاوه بر دوره مجازی زبان، چه روش‌هایی باعث افزایش یادگیری زبان خواهند شد؟

برای یادگیری هر مهارتی به ویژه زبان انگلیسی، نیاز به تمرین زیاد خواهید داشت تا آموزش مباحث، به شکل عمیق و کاربردی، نتیجه‌بخش باشد. متاسفانه بیشتر فراگیران زبان انگلیسی، تنها به دوره‌های آموزشی، تمرینات خود را محدود می‌کنند. شاید در جلسات اول برگزاری دوره‌های آنلاین، تنها حل تمرین و مشاهدۀ چند بارۀ فیلم‌های آموزشی کارساز باشد، اما در ادامه با پیشرفت دوره و زبان شما، نیاز به تعامل و تمرین بیشتری خواهید داشت.

بیشتر اساتید خبره و مجرب، علاوه بر مباحث آموزشی عنوان شده در دوره‌ها، دانشجویان را به مشاهدۀ فیلم‌های اصطلاحاً زبان اصلی که متناسب با آموزش زبان است، تشویق می‌کنند. با این کار، نحوۀ کاربرد کلمات و جملات را بیشتر درک خواهید کرد و مفاهیم عمیق‌تر در ذهن شما باقی خواهند ماند.

 

برای آنکه در زبان انگلیسی به تمام مهارت‌ها (مکالمه، شنیداری، نوشتاری و گرامر) مسلط شوید، قطعاً نیاز به تمرین خواهید داشت.

بهتر است برای مکالمه، یک فرد را همراه خود کنید تا چالش مکالمۀ خود را با او حل کرده تا ایرادات مکالمۀ خود را به مرور حذف نمایید. برای آنکه قدرت شنیداری شما بیشتر شود، کارشناسان شنیدن موسیقی یا پادکست‌های زبان اصلی یا انگلیسی را پیشنهاد می‌کنند.

برای افزایش مهارت نوشتاری نیز می‌توانید از نوشتن جملات کوتاه، فعالیت‌های روزانه و انشای یک موضوع جذاب  را در نظر بگیرید.

مطالعۀ کتاب، گوش دادن رادیو و اخبار، تهیه یک دفترچه، همه و همه، در فرآیند آموزش شما تاثیرگذار خواهند بود.

مطمئن باشید! با ادامۀ این روند و شرکت در دوره‌های آموزشی ترمیک و آیلتس مرکز زبان آرمانی، آموزش زبان انگلیسی برای شما جذاب و لذت‌بخش خواهد بود.

 

مهمترین چالش یا ایراد در دوره مجازی زبان چیست؟

امروزه دسترسی به اینترنت و ارتباط با افراد مختلف بسیار گسترده شده است. شما با داشتن تنها یک گوشی هوشمند یا تبلت، می‌توانید از حضور در شبکه‌های اجتماعی تا استفاده از اپلیکیشن‌های کاربردی دیگر، بهره‌مند شوید. اما آنچه ممکن است حضور برخی افراد را در دوره مجازی زبان محدود کند، عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت یا پایدار است. در برخی مناطق کشور، متاسفانه دسترسی به اینترنت چندان راحت نیست و بنابراین، ممکن است آموزش مهارت‌های مختلف غیرحضوری یا شرکت در کلاس آنلاین زبان برای آنها کمی دشوار باشد.

چالش دیگری که برخی افراد با آن روبرو هستند، آشنایی کم و محدود آنها به رایانه یا گوشی هوشمند است که البته این چالش در مرکز زبان آرمانی با تهیۀ ویدیوی آموزشی کاملاً مفید و با کیفیت، حل شده است. کافی است وارد سایت مرکز زبان آرمانی شده و سپس در قسمت سوالات رایج، ویدیوهای آموزشی مربوطه را مشاهده کنید.

معرفی و بررسی دوره فشرده آیلتس

آزمون آیلتس از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این آزمون میتواند تعیین کننده آینده افراد چه در زمینه مهاجرتی و چه در زمینه تحصیلی باشد. برای گرفتن نمره آیلتس هدف، شما علاوه بر داشتن دانش زبانی کافی متناسب با این نمره باید با نوع سوالات آیلتس، روش ها و تکنیک های پاسخ دهی به این سوالات آشنایی کافی داشته باشید.

بسیاری از افراد به دلیل شرایط ویژه و پروسه فشرده مهاجرت ممکن است زمان کافی برای کسب آمادگی قبل از آزمون آیلتس را نداشته باشند. البته همانطور که در مقالات دیگر هم به آن اشاره کردیم زمان آماده سازی برای آزمون آیلتس باید متناسب با نمره هدف باشد و در خیلی از موارد شاهد آن هستیم که داوطلبان با زمان بسیار محدود چند ماهه و با پایه زبان ضعیف خواستار کسب نمرات قوی مثل 7 در آزمون آیلتس هستند که اگر نگوییم غیر ممکن است، بسیار سخت است. آزمون آیلتس بسیار استاندارد و حساب شده است و راه میانبر یا تقلب به هیچ طریقی برای آن متصور نیست. اما به هر حال در چنین شرایطی، یک دوره فشرده زبان عمومی یا آیلتس می تواند کمک شایانی در فرآیند آمادگی زبان آموزان باشد.

در چنین شرایطی بهترین نسخه برای زبان آموزان ابتدا شرکت در یک دوره فشرده زبان عمومی برای رسیدن به سطح دانشی متناسب با نمره مورد نظر و بلافاصله شرکت در یک دوره فشرده آیلتس برای آشنایی با تکنیک ها و استراتژی های پاسخ دهی به سوالات آیلتس می باشد.

برای رسیدن به چنین هدفی، بهترین گزینه دوره های آموزش آنلاین زبان آرمانی می باشد. دلیل این انتخاب پروسه شفاف، قدم به قدم و انعطاف پذیر این دوره هاست. برای شرکت در این دوره ها شما ابتدا تعیین سطح شده و مبدا شما مشخص می شود. سپس با توجه به نمره هدف و مقصد شما، یک برنامه درسی منعطف دریافت خواهید کرد. هر فرد با توجه به زمانی که می تواند در روز به مطالعه اختصاص دهد، برنامه درسی اش را پیش می برد. این زمان می تواند یک ساعت یا حتی هشت ساعت در روز باشد و کاملا به شرایط داوطلب بستگی دارد.

در حال حاضر دوره های آنلاین زبان آرمانی فشرده ترین دوره هایی هستند که برای آمادگی جهت آزمون آیلتس وجود دارند زیرا داوطلبان قادرند هر تعداد ساعت از روز را که مایل هستند به آن اختصاص دهند. البته آنطور که تجربه و آمار نشان می دهد انتظار نمیرود با این دوره های فشرده و در مدت زمان بسیار کم بتوان اختلاف نمره بالایی را در نتیجه آزمون آیلتس ایجاد کرد. اما این دوره ها قطعا به بهبود نمره شما کمک زیادی خواهند کرد.  آزمون آیلتس به شکلی طراحی شده که شما با توجه به نمره هدف باید حتما یک حداقل زمان منطقی را برای آماده سازی قبل از آزمون اختصاص دهید. هرچند منطقی است که این حداقل زمان در افراد مختلف با سرعت های یادگیری مختلف، کمی متفاوت باشد.

 

 

 

نکات طلایی آماده سازی برای آزمون آیلتس

 

در زمانی که خود را برای آزمون آیلتس آماده می کنید لازم است نکاتی را حتما رعایت کنید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم:

نکته اول در مورد برنامه زمانی مطالعه شماست. همانطور که می دانید دوره فشرده آرمانی کاملا انعطاف پذیر است و شما خود زمان و مدت مطالعه خود را در طول روز تعیین میکنید. نکته ای که در انیجا حائز اهمیت است این است که هیچ کس به غیر از خود شما از شرایط جسمی، روحی و نوع و سرعت یادگیری شما آگاه نیست. به هیچ وجه سعی نکنید از شخصی دیگر بخواهید شما را در مورد زمان و مدت مطالعه روزانه راهنمایی کند زیرا افراد کاملا باهم متفاوت هستند.

برخی افراد با دیدن بهتر مهارت ها را فرا میگیرند، برخی با شنیدن و برخی با انجام تجربی آن. برخی افراد صبح ها بهتر درس را متوجه می شوند و برخی شب ها. برخی افراد هنگام مطالعه به موسیقی گوش می کنند و برخی افراد با کوچکترین صدایی تمرکزشان به هم میخورد. برخی افراد باید در کتابخانه درس بخوانند و از افراد دیگر انرژی میگیرند و برخی افراد تنهایی را ترجیح می دهند و بازده بهتری در اتاق در بسته خود دارند و بسیاری موارد دیگر. این موارد را بهتر از همه خودتان در مورد خودتان میدانید، پس تنها کسی که می تواند بهترین برنامه درسی را برای شما تعیین کند خود شما هستید.

نکته بعدی این است که ذهن افراد نیم ساعت قبل از خواب و نیم ساعت بعد از بیداری بیشترین ارتباط را با ناخودآگاه خود دارد. جایی که ایده آل ما برای ذخیره دانش زبانی است جوری که بتوانیم بدون فکر کردن و به صورت اتوماتیک زبان را صحبت کنیم. طبق نظر روانشناسان در این دو بازه زمانی مطالب بهتر در ذهن افراد می مانند پس شاید بهتر باشد قبل از خواب و بعد از بیدار شدن به جای چک کردن گوشی موبایل خود کمی لغات زبان مطاله کنید.

نکته مهم بعدی در مورد تولید دوپامین در مغز هنگام هیجان و خوشحالی و ارتباط آن با یادگیری است. شما می توانید جوری احساسات خود را در مورد مطالعه پرورش دهید و طوری ذهن خود را شرطی کنید که همیشه هنگام مطالعه احساس خوبی داشته باشید و این احساس می تواند زمان مطالعه و بازده شما را افزایش دهد. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

شما کافی است گاهی زمان ها که احساس خوب شادی درونی دارید کمی به مطالعه زبان بپردازید. مثلا فرض کنید زیر باران همراه یک چتر در یک پارک زیبا قدم می زنید و مطالعه می کنید. در این زمان ذهن شما مطالعه زبان را با احساس خوبی که زیر باران دارید در ذهن شما ثبت می کند. بنابراین دفعه بعدی که به مطالعه زبان می پردازید به صورت ناخودآگاه همان احساسی که زیر باران داشتید در ذهن شما پدیدار می شود و شما احساس خوبی از مطالعه خواهید داشت و از آن لذت می برید. این احساس قطعا بازده شما را افزایش خواهد داد.

نکته بعدی در مورد سنجش خودتان است. آزمون آیلتس با توجه به نرخ بالای دلار برای خیلی از داوطلبان بسیار گران است. اما چگونه می توان قبل از آزمون آیلتس خود را در شرایط نزدیک به شرایط واقعی آیلتس سنجید؟ جواب، شرکت در آزمون های ماک یا آزمایشی آیلتس است. تمام مراکز اصلی آزمون آیلتس این آزمون ها را به طور مرتب برگزار می کنند. سعی کنید قبل از آزمون اصلی دو یا سه بار در این آزمون های ماک شرکت کنید تا اولا به طور کامل با شرایط آزمون آشنا شوید، ثانیا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

 

دوره فشرده آیلتس

 

 

توضیحاتی در مورد دوره فشرده آیلتس و دوره های آنلاین ترمیک 

 

دوره فشرده آیلتس همانطور که از نام آن پیداست برای افرادی طراحی شده که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کنند.

دوره فشرده زبان عمومی و آیلتس آرمانی با مدیریت مدرس با سابقه و نامی حوزه آیلتس، استاد ایمان مافی و همراهی یک تیم حرفه ای در کشور استرالیا طراحی و تولید شده است. در ساخت این دوره ها از مدرن ترین و بروزترین شیوه های تدریس دانشگاه کمبریج و آکسفورد استفاده شده است. دوره ها کاملا فشرده، منعطف و متناسب با سطح داوطلب و نمره هدف می باشند.

یکی از مزیت های مهم و منحصر به فرد این دوره ها پشتیبانی قوی آن است. زبان آموزان می توانند در هز زمان از روز که با مشکل یا سوالی مواجه شدند، آن ها را مطرح کنند تا اساتید آرمانی به سوالات آنها پاسخ دهند. این امکان هم برای دوره های آنلاین زبان ترمیک و هم دوره های آیلتس فراهم است. شرکت در دوره های آرمانی به دلیل شیوه های تدریس مدرن و پشتیبانی حرفه ای، موفقیت داوطلبان را تا حد زیادی تضمین می کند.

دوره فشرده آیلتس و زبان عمومی به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود که می توانند نقش مهمی در صرفه جویی در زمان و هزینه داوطلبان داشته باشند. دوره های زبان عمومی آرمانی در قالب 16 ترم به صورت مجازی برگزار می شود و شما پس از شرکت در این دوره ها به سطح دانشی قابل قبولی برای شرکت در دوره آیلتس خواهید رسید. همچنین به دلیل اینکه شیوه تدریس در این دوره ها به شکلی است که تمرکز اصلی روی مکالمه است، این دوره ها می توانند برای افرادی که قصد تقویت مکالمه انگلیسی خود را دارند نیز بسیار مفید باشند.

 

مشخصات و ویژگی های دوره آنلاین آرمانی

 

در شرایطی که مشغله های کاری و زندگی بسیار زیاد شده و افراد زمان آزاد کمی برای پرداختن به برنامه های دیگر دارند، شاید بهترین گزینه دوره های آنلاین و البته فشرده آرمانی باشد. زبان آموزان می توانند این دوره ها را از طریق لپ تاپ یا موبایل دریافت کنند.

در طول دوره تکالیف مربوط به مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ از طرف تیم اجرایی آرمانی به داوطلبان ارسال می شود و پس از انجام تکالیف زبان آموزان می توانند تصحیح و تحلیل کار خود را از اساتید دریافت کنند تا از اشتباهات و میزان پیشرفت خود آگاه شوند.

داوطلبان با توجه به میزان مطالعه و پیشرفت خود از جانب مجموعه امتیاز و رتبه دریافت خواهند کرد. همچنین به زبان آموزان برتر و ممتاز از طرف آرمانی جوایزی اهدا خواهد شد. به علاوه در طی دوره وبینارهای مختلفی از طرف اساتید آرمانی برای زبان آموزان برگزار خواهد شد تا سوالات و مشکلات زبان آموزان به کلی رفع و سرعت رشد آنها بهبود یابد.

 

تعیین سطح زبان انگلیسی آرمانی

 

از زبان آموزانی که به مجموعه آرمانی اضافه می شوند در ابتدا و به صورت رایگاه تست تعیین سطح گرفته می شود. تعیین سطح مشخص می کند که شما در چه ترمی از دوره فشرده زبان عمومی آرمانی قرار می گیرید. پایین ترین سطح Basic و بالاترین سطح Upper-Intermediate میباشد. برخی زبان آموزان که سطح زبانی قابل قبولی دارند می توانند بدون شرکت در این دوره ها به طور مستقیم در دوره آیلتس شرکت کنند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دارای هشتاد سوال است که این هشتاد سوال  در حوزه زبان عمومی (General English) است و چهل سوال نیز مربوط به آیلتس می باشد و در مجموع شما باید در طول مدت زمان چهل دقیقه به این 120 سوال پاسخ دهید.

رتبه بندی این شانزده دوره به این صورت است که ترم های یک تا چهار مربوط به سطح Elementary، ترم های پنج تا هشت مربوط به سطح Pre-Intermediate، ترم های نه تا دوازده مربوط به سطح Intermediate و در آخر ترم های سیزده تا شانزده مربوط به سطح Upper-Intermediate می باشند.

دوره فشرده آیلتس

 

نکاتی در مورد برنامه دهی درسی آرمانی

 

در رابطه با موضوع برنامه دهی درسی مرکز زبان آرمانی اینگونه می توان بیان کرد که این مجموعه بر اساس چهار عامل مهم و کلیدی برنامه درسی مخصوصی را به شما ارائه می دهد و این چهار مورد اساسی شامل نمره هدف، تعداد ساعات مطالعه در روز، زمان باقیمانده تا آزمون و سطح فعلی است.

برنامه دهی درسی هوشمند دوره فشرده آیلتس به این صورت است که بهترین منابع آیلتس را به شما معرفی می کند و همچنین به شما توضیح خواهد داد که از هر کتاب باید به چه نحوی استفاده کنید.

وب سایت آرمانی دارای بخشی هوشمند به نام کتاب یاب است و شما با مراجعه به این قسمت می توانید منابع آیلتس را به صورت رایگان دریافت و مطالعه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که هر دانش آموز برنامه هفتگی مخصوص به خود را دارد و همچنین در درون این برنامه ویژه به دانش آموز توضیح داده می شود که تست ها و کتاب های درسی را در چه زمانی و به چه شکلی مطالعه کند.

برنامه ریزی درسی هر زبان آموز به گونه ای طراحی شده است که بین دو عامل اساسی زمان و مهارت تعادل ایجاد شود و وجود همین عامل باعث می شود که زبان آموزان درصد موفقیت بسیار بیشتری در آزمون آیلتس داشته باشند.

در نهایت با توجه به مطالب مهم و کلیدی که در رابطه با معرفی، تحلیل و بررسی دوره فشرده آیلتس و همچنین دوره فشرده زبان بیان کردیم، شما می توانید با مراجعه به مجموعه زبان آرمانی دوره های آنلاین مورد نظر خود را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه کنید.

 

 

 

همه چیز در مورد اسپیکینگ آیلتس

اسپیکینگ آیلتس از لحاظ نمره مانند سه بخش دیگر آزمون از 1 تا 9 نمره دهی می شود، اما واقعا ارزش نمره اسپیکینگ آیلتس بیشتر از سه بخش دیگر آزمون آیلتس است زیرا نه تنها هدف نهایی شما از یادگیری زبان، رسیدن به توانایی برقراری یک رابطه موثر است بلکه برخی دانشگاه ها و مراکز علمی نمره اسپیکینگ بالاتری نسبت به میانگین نمره نهایی آیلتس شما درخواست می کنند، مثلا اعلام می کنند نمره آیلتس مورد قبول برای ما 6.5 می باشد به شرطی که نمره اسپیکینگ شما حداقل 7 باشد.

اسپیکینگ آیلتس حدودا 14 دقیقه زمان احتیاج دارد و به سه بخش تقسیم می شود که در ادامه به آن میپردازیم. همچنین موضوعات رایج اسپیکینگ آیلتس نیز در ادامه لیست شده است. در این مقاله قصد داریم همه چیز در مورد اسپیکینگ آیلتس را بررسی کنیم تا شما یک منبع کامل برای جواب به سوالات خود در مورد اسپیکینگ آیلتس در اختیار داشته باشید. با ما همراه باشید.

 

موضوعات رایج برای بحث در اسپیکینگ آیلتس چیست؟

 

در ادامه بحث همه چیز در مورد اسپیکینگ آیلتس به موضوعات بسیار رایج و معمول مورد بحث در اسپیکینگ آیلتس می پردازیم. این موضوعات عبارتند از:

Family & Friends Daily routine Work
Hobbies Dictionaries Hometown
Leisure time Computers Study
Music Evenings Home
Neighbors & Neighborhood Flowers Birthdays
Internet Food Childhood
Newspapers Going Out Art
Reading Happiness Clothes
Transport TV Shopping
Transport Weather Pets

 

 

بخش های اسپیکینگ آیلتس

 

اسپیکینگ آیلتس به سه بخش مجزا تقسیم بندی می شود که هر کدام حدود 4-5 دقیقه زمان می برد. در زیر این سه بخش را معرفی کرده و شرح می دهیم.

 

بخش 1: معرفی و سوالات عمومی (4-5 دقیقه)

در اولین بخش از اسپیکینگ آیلتس، اگزمینر پس از معرفی خود مدارک شما را چک میکند. سپس با سوالات خیلی عمومی و رایج شروع به صحبت با شما می کند. معمولا شروع صحبت در مورد تحصیلات و کار شما میباشد. در ادامه مسائل فردی دیگر مانند مطالعات، خانواده، محل زندگی، علایق و … از شما سوال خواهد شد. در این بخش از آزمون آیلتس سوال عجیب و غریبی از شما پرسیده نخواهد شد و هدف اگزمینر فقط آشنایی اولیه با توانایی شما در صحبت کردن و ایجاد ارتباط دو طرفه میباشد. میزان اعتماد به نفس شما و کنترل استرس و زبان بدن شما در همین ابتدا بسیار برای گذاشتن یک تاثیر مثبت در ذهن اگزمینر موثر است.

 

بخش 2: کارت های سوال (Cue card) در مورد مسائل فردی (4-5 دقیقه)

بخش دوم اسپیکینگ آزمون آیلتس از نظر خیلی زبان آموزان چالش برانگیزترین بخش این آزمون می باشد زیرا شما باید حدود 1.5 تا 2 دقیقه به تنهایی راجب یک موضوع صحبت کنید.

در این بخش یک کارت که به نام Cue Card شناخته می شود به شما داده می شود که حاوی یک موقعیت خاص و 3 سوال مرتبط با آن می باشد. شما یک دقیقه زمان دارید که سوالات را مطالعه کرده و کمی نیز روی نحوه جواب دادن فکر کنید. پس از این یک دقیقه، زمان شما شروع می شود و شما باید حدود 2 دقیقه به تنهایی راجب موضوع و سوالات صحبت کنید.

در این بخش به شما یک تکه کاغذ و یک مداد داده خواهد شد تا در صورت نیاز قبل از شروع به صحبت و در زمان یک دقیقه خود خلاصه صحبت ها و ایده های خود را روی کاغذ یادداشت کنید و افکار خود را سازمان دهی کرده و سپس شروع به صحبت کنید. پس از پایان زمان 2 دقیقه، اگزمینر صحبت های شما را متوقف می کند و چند سوال در مورد همان موضوع از شما می پرسد.

 

بخش 3: بحث دو طرفه (4-5 دقیقه)

بخش سوم از اسپیکینگ آیلتس ادامه بخش دوم می باشد و یک بحث و گفتگو دو نفره بین شما و اگزمینر می باشد. در این بخش سوالات جامع تر و کلی تر در مورد بخش دوم که کل جامعه را در بر میگیرد از شما سوال خواهد شد. این بخش فرصت نهایی و در واقع بهترین فرصت برای داوطلب می باشد تا توانایی های خود در مهارت اسپیکینگ را به نمایش بگذارد و نمره مورد نظر خود را کسب کند.

 

دقیقا چه مهارت‌هایی در بخش اسپیکینگ آیلتس سنجیده می شوند؟

در اسپیکینگ آیلتس مهارت های مختلف زبانی که در رابطه با Functional language یا زبان کاربردی هستند سنجیده می شوند. در واقع اگزمیر می خواهد بسنجد داوطلب در زمینه مهارت های برقراری ارتباط نظیر بیان عقاید، تجربیات، درخواست ها، پیشنهادها، مخالفت و موافقت کردن، تعریف خاطرات گذشته، توصیف وقایع و غیره، چقدر توانایی دارد. این کاربردهای زبانی همان هایی هستند که ما روزانه در برخورد با افراد اطرافمان با آنها سر و کار داریم.

 

نحوه نمره دهی و معیارهای آن در اسپیکینگ چگونه است؟

عملکرد شما در آزمون اسپیکینگ آیلتس بر اساس چهار معیار مختلف سنجیده می شود. اگزمینرهایی که اسپیکینگ شما را ارزیابی می کنند و نمره می دهند کاملا با این معیارها و زیرمعیارهای آنها و مطابقت دقیق آنها با نحوه مکالمه شما آموزش دیده اند و هدف آنها این است که به هیچ وجه اسپیکینگ شما را به صورت Subjective یا سلیقه ای تصحیح و نمره دهی نکنند و این کار کاملا Objective و هدفمند و فارغ از ملیت و دین و  ظاهر و … شما باشد.

البته هرچند این وضعیت نمی تواند ایده آل در نظر گرفته شود و این افراد انسان هستند و علاوه بر اینکه امکان دارد اشتباه کنند، ممکن است به هر دلیلی پیشینه فرهنگی و فکری آنها به صورت ناخواسته و ناخودآگاه کمی روی نمره دهی آنها تاثیر بگذارد.

معیارهایی که برای نمره دهی به اسپیکینگ شما در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

 1. انسجام و پیوستگی؛ سلیس و روان بودن (Fluency and Coherence)
 2. منابع واژگانی (Lexical Resource)
 3. دامنه گرامری و دقت در بکارگیری ساختارها (Grammatical range and Accuracy)
 4. تلفظ (Pronunciation)

دقت داشته باشید که لهجه در این آزمون نمره دهی و سنجش نمی شود و فقط تلفظ است که اهمیت دارد. ضمن اینکه نمره دهی به صورت اعداد صحیح و اعشاری با فاصله 0.5 خواهد بود. برای مثال نمرات شما می توانند 6، 6.5، 7 و غیر باشند و مثلا نمره ای به صورت 7.25 داده نمیشود.

 

سوالات رایج در مورد اسپیکینگ آیلتس

در این بخش از مقاله سوالات رایجی که در مورد اسپیکینگ آیلتس بین داوطلبان وجود دارد را بررسی کرده و پاسخ داده ایم. این سوالات به صورت مکرر از اساتید آیلتس پرسیده می شود و جزو مشکلات رایج داوطلبان می باشد.

 

آیا اسپیکینگ آیلتس جنرال و آکادمیک متفاوت است؟

خیر، اسپیکینگ، لیسنینگ و تسک 2 رایتینگ جزو بخش های یکسان در آزمون های جنرال و آکادمیک هستند. ریدینگ و تسک 1 آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال متفاوت هستند.

 

آیا اگزمینر ایرانی است یا انگلیسی بومی؟

با توجه به جهش نرخ ارز در کشور، هم اکنون می توان گفت تقریبا تمام ممتحنین آیلتس در کشور، ایرانی هستند. البته گاهی ممگن است چند ممتحن از کشور های استرالیا یا انگلیس نیز از شما آزمون بگیرند که این خیلی محتمل نیست.

 

آیا اگزمینر به ما نمره می دهد؟

بله، البته فقط بخش اسپیکینگ توسط اگزمینرهای هر کشور تصحیح و نمره دهی می شوند و بخش های دیگر آزمون شما به مرکز IDP استرالیا ارسال و در آنجا تصحیح میشود.

 

آیا می توانیم از اگزمینر بخواهیم سوال را تکرار کند؟

به اگزمینرها اجازه داده شده تا سوالات بخش های 1 و 3 را دوباره تکرار کنند. اگر شما سوال را به هر دلیلی متوجه نمیشوید می توانید مودبانه و با استفاده از عبارات زیر از اگزمینر بخواهید سوال یا قسمتی از سوال را دوباره تکرار کند.

 • Sorry, Could you repeat that please?
 • Sorry, would you mind repeating the question?
 • Sorry, what was the last word?

به جای اینکه وانمود کنید سوال را متوجه شده اید و سپس جواب نامربوط بدهید بهتر است صادقانه از اگزمینر بخواهید سوال خود را تکرار کند. با این کار نمره ای از شما کسر نخواهد شد.

 

آیا می توانید از اگزمینر بخواهید که سوال را به شکل دیگری مطرح کند؟

بله، اگر در قسمت سوم آزمون آیلتس سوالی را متوجه نشدید می توانید از اگزمینر بخواهید سوال خود را به نحو متفاوتی بپرسد و در واقع آن را Rephrase کند.

با استفاده از دو مثال زیر می توانید از اگزمینر بخواهید که سوال را به شیوه دیگری بیان کند:

 • Sorry, can you explain that question in another way?
 • Sorry, I didn’t understand the question. Could you say it in a different way?

 منبع

معرفی و بررسی دوره فشرده آیلتس

آزمون آیلتس از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این آزمون میتواند تعیین کننده آینده افراد چه در زمینه مهاجرتی و چه در زمینه تحصیلی باشد. برای گرفتن نمره آیلتس هدف، شما علاوه بر داشتن دانش زبانی کافی متناسب با این نمره باید با نوع سوالات آیلتس، روش ها و تکنیک های پاسخ دهی به این سوالات آشنایی کافی داشته باشید.

بسیاری از افراد به دلیل شرایط ویژه و پروسه فشرده مهاجرت ممکن است زمان کافی برای کسب آمادگی قبل از آزمون آیلتس را نداشته باشند. البته همانطور که در مقالات دیگر هم به آن اشاره کردیم زمان آماده سازی برای آزمون آیلتس باید متناسب با نمره هدف باشد و در خیلی از موارد شاهد آن هستیم که داوطلبان با زمان بسیار محدود چند ماهه و با پایه زبان ضعیف خواستار کسب نمرات قوی مثل 7 در آزمون آیلتس هستند که اگر نگوییم غیر ممکن است، بسیار سخت است. آزمون آیلتس بسیار استاندارد و حساب شده است و راه میانبر یا تقلب به هیچ طریقی برای آن متصور نیست. اما به هر حال در چنین شرایطی، یک دوره فشرده زبان عمومی یا آیلتس می تواند کمک شایانی در فرآیند آمادگی زبان آموزان باشد.

در چنین شرایطی بهترین نسخه برای زبان آموزان ابتدا شرکت در یک دوره فشرده زبان عمومی برای رسیدن به سطح دانشی متناسب با نمره مورد نظر و بلافاصله شرکت در یک دوره فشرده آیلتس برای آشنایی با تکنیک ها و استراتژی های پاسخ دهی به سوالات آیلتس می باشد.

برای رسیدن به چنین هدفی، بهترین گزینه دوره های آموزش آنلاین زبان آرمانی می باشد. دلیل این انتخاب پروسه شفاف، قدم به قدم و انعطاف پذیر این دوره هاست. برای شرکت در این دوره ها شما ابتدا تعیین سطح شده و مبدا شما مشخص می شود. سپس با توجه به نمره هدف و مقصد شما، یک برنامه درسی منعطف دریافت خواهید کرد. هر فرد با توجه به زمانی که می تواند در روز به مطالعه اختصاص دهد، برنامه درسی اش را پیش می برد. این زمان می تواند یک ساعت یا حتی هشت ساعت در روز باشد و کاملا به شرایط داوطلب بستگی دارد.

در حال حاضر دوره های آنلاین زبان آرمانی فشرده ترین دوره هایی هستند که برای آمادگی جهت آزمون آیلتس وجود دارند زیرا داوطلبان قادرند هر تعداد ساعت از روز را که مایل هستند به آن اختصاص دهند. البته آنطور که تجربه و آمار نشان می دهد انتظار نمیرود با این دوره های فشرده و در مدت زمان بسیار کم بتوان اختلاف نمره بالایی را در نتیجه آزمون آیلتس ایجاد کرد. اما این دوره ها قطعا به بهبود نمره شما کمک زیادی خواهند کرد.  آزمون آیلتس به شکلی طراحی شده که شما با توجه به نمره هدف باید حتما یک حداقل زمان منطقی را برای آماده سازی قبل از آزمون اختصاص دهید. هرچند منطقی است که این حداقل زمان در افراد مختلف با سرعت های یادگیری مختلف، کمی متفاوت باشد.

 

 

 

نکات طلایی آماده سازی برای آزمون آیلتس

 

در زمانی که خود را برای آزمون آیلتس آماده می کنید لازم است نکاتی را حتما رعایت کنید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم:

نکته اول در مورد برنامه زمانی مطالعه شماست. همانطور که می دانید دوره فشرده آرمانی کاملا انعطاف پذیر است و شما خود زمان و مدت مطالعه خود را در طول روز تعیین میکنید. نکته ای که در انیجا حائز اهمیت است این است که هیچ کس به غیر از خود شما از شرایط جسمی، روحی و نوع و سرعت یادگیری شما آگاه نیست. به هیچ وجه سعی نکنید از شخصی دیگر بخواهید شما را در مورد زمان و مدت مطالعه روزانه راهنمایی کند زیرا افراد کاملا باهم متفاوت هستند.

برخی افراد با دیدن بهتر مهارت ها را فرا میگیرند، برخی با شنیدن و برخی با انجام تجربی آن. برخی افراد صبح ها بهتر درس را متوجه می شوند و برخی شب ها. برخی افراد هنگام مطالعه به موسیقی گوش می کنند و برخی افراد با کوچکترین صدایی تمرکزشان به هم میخورد. برخی افراد باید در کتابخانه درس بخوانند و از افراد دیگر انرژی میگیرند و برخی افراد تنهایی را ترجیح می دهند و بازده بهتری در اتاق در بسته خود دارند و بسیاری موارد دیگر. این موارد را بهتر از همه خودتان در مورد خودتان میدانید، پس تنها کسی که می تواند بهترین برنامه درسی را برای شما تعیین کند خود شما هستید.

نکته بعدی این است که ذهن افراد نیم ساعت قبل از خواب و نیم ساعت بعد از بیداری بیشترین ارتباط را با ناخودآگاه خود دارد. جایی که ایده آل ما برای ذخیره دانش زبانی است جوری که بتوانیم بدون فکر کردن و به صورت اتوماتیک زبان را صحبت کنیم. طبق نظر روانشناسان در این دو بازه زمانی مطالب بهتر در ذهن افراد می مانند پس شاید بهتر باشد قبل از خواب و بعد از بیدار شدن به جای چک کردن گوشی موبایل خود کمی لغات زبان مطاله کنید.

نکته مهم بعدی در مورد تولید دوپامین در مغز هنگام هیجان و خوشحالی و ارتباط آن با یادگیری است. شما می توانید جوری احساسات خود را در مورد مطالعه پرورش دهید و طوری ذهن خود را شرطی کنید که همیشه هنگام مطالعه احساس خوبی داشته باشید و این احساس می تواند زمان مطالعه و بازده شما را افزایش دهد. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟

شما کافی است گاهی زمان ها که احساس خوب شادی درونی دارید کمی به مطالعه زبان بپردازید. مثلا فرض کنید زیر باران همراه یک چتر در یک پارک زیبا قدم می زنید و مطالعه می کنید. در این زمان ذهن شما مطالعه زبان را با احساس خوبی که زیر باران دارید در ذهن شما ثبت می کند. بنابراین دفعه بعدی که به مطالعه زبان می پردازید به صورت ناخودآگاه همان احساسی که زیر باران داشتید در ذهن شما پدیدار می شود و شما احساس خوبی از مطالعه خواهید داشت و از آن لذت می برید. این احساس قطعا بازده شما را افزایش خواهد داد.

نکته بعدی در مورد سنجش خودتان است. آزمون آیلتس با توجه به نرخ بالای دلار برای خیلی از داوطلبان بسیار گران است. اما چگونه می توان قبل از آزمون آیلتس خود را در شرایط نزدیک به شرایط واقعی آیلتس سنجید؟ جواب، شرکت در آزمون های ماک یا آزمایشی آیلتس است. تمام مراکز اصلی آزمون آیلتس این آزمون ها را به طور مرتب برگزار می کنند. سعی کنید قبل از آزمون اصلی دو یا سه بار در این آزمون های ماک شرکت کنید تا اولا به طور کامل با شرایط آزمون آشنا شوید، ثانیا نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید.

 

دوره فشرده آیلتس

 

 

توضیحاتی در مورد دوره فشرده آیلتس و دوره های آنلاین ترمیک 

 

دوره فشرده آیلتس همانطور که از نام آن پیداست برای افرادی طراحی شده که قصد دارند در مدت زمان کوتاهی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس آماده کنند.

دوره فشرده زبان عمومی و آیلتس آرمانی با مدیریت مدرس با سابقه و نامی حوزه آیلتس، استاد ایمان مافی و همراهی یک تیم حرفه ای در کشور استرالیا طراحی و تولید شده است. در ساخت این دوره ها از مدرن ترین و بروزترین شیوه های تدریس دانشگاه کمبریج و آکسفورد استفاده شده است. دوره ها کاملا فشرده، منعطف و متناسب با سطح داوطلب و نمره هدف می باشند.

یکی از مزیت های مهم و منحصر به فرد این دوره ها پشتیبانی قوی آن است. زبان آموزان می توانند در هز زمان از روز که با مشکل یا سوالی مواجه شدند، آن ها را مطرح کنند تا اساتید آرمانی به سوالات آنها پاسخ دهند. این امکان هم برای دوره های آنلاین زبان ترمیک و هم دوره های آیلتس فراهم است. شرکت در دوره های آرمانی به دلیل شیوه های تدریس مدرن و پشتیبانی حرفه ای، موفقیت داوطلبان را تا حد زیادی تضمین می کند.

دوره فشرده آیلتس و زبان عمومی به صورت کاملا آنلاین برگزار می شود که می توانند نقش مهمی در صرفه جویی در زمان و هزینه داوطلبان داشته باشند. دوره های زبان عمومی آرمانی در قالب 16 ترم به صورت مجازی برگزار می شود و شما پس از شرکت در این دوره ها به سطح دانشی قابل قبولی برای شرکت در دوره آیلتس خواهید رسید. همچنین به دلیل اینکه شیوه تدریس در این دوره ها به شکلی است که تمرکز اصلی روی مکالمه است، این دوره ها می توانند برای افرادی که قصد تقویت مکالمه انگلیسی خود را دارند نیز بسیار مفید باشند.

 

مشخصات و ویژگی های دوره آنلاین آرمانی

 

در شرایطی که مشغله های کاری و زندگی بسیار زیاد شده و افراد زمان آزاد کمی برای پرداختن به برنامه های دیگر دارند، شاید بهترین گزینه دوره های آنلاین و البته فشرده آرمانی باشد. زبان آموزان می توانند این دوره ها را از طریق لپ تاپ یا موبایل دریافت کنند.

در طول دوره تکالیف مربوط به مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ از طرف تیم اجرایی آرمانی به داوطلبان ارسال می شود و پس از انجام تکالیف زبان آموزان می توانند تصحیح و تحلیل کار خود را از اساتید دریافت کنند تا از اشتباهات و میزان پیشرفت خود آگاه شوند.

داوطلبان با توجه به میزان مطالعه و پیشرفت خود از جانب مجموعه امتیاز و رتبه دریافت خواهند کرد. همچنین به زبان آموزان برتر و ممتاز از طرف آرمانی جوایزی اهدا خواهد شد. به علاوه در طی دوره وبینارهای مختلفی از طرف اساتید آرمانی برای زبان آموزان برگزار خواهد شد تا سوالات و مشکلات زبان آموزان به کلی رفع و سرعت رشد آنها بهبود یابد.

 

تعیین سطح زبان انگلیسی آرمانی

 

از زبان آموزانی که به مجموعه آرمانی اضافه می شوند در ابتدا و به صورت رایگاه تست تعیین سطح گرفته می شود. تعیین سطح مشخص می کند که شما در چه ترمی از دوره فشرده زبان عمومی آرمانی قرار می گیرید. پایین ترین سطح Basic و بالاترین سطح Upper-Intermediate میباشد. برخی زبان آموزان که سطح زبانی قابل قبولی دارند می توانند بدون شرکت در این دوره ها به طور مستقیم در دوره آیلتس شرکت کنند.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی دارای هشتاد سوال است که این هشتاد سوال  در حوزه زبان عمومی (General English) است و چهل سوال نیز مربوط به آیلتس می باشد و در مجموع شما باید در طول مدت زمان چهل دقیقه به این 120 سوال پاسخ دهید.

رتبه بندی این شانزده دوره به این صورت است که ترم های یک تا چهار مربوط به سطح Elementary، ترم های پنج تا هشت مربوط به سطح Pre-Intermediate، ترم های نه تا دوازده مربوط به سطح Intermediate و در آخر ترم های سیزده تا شانزده مربوط به سطح Upper-Intermediate می باشند.

دوره فشرده آیلتس

 

نکاتی در مورد برنامه دهی درسی آرمانی

 

در رابطه با موضوع برنامه دهی درسی مرکز زبان آرمانی اینگونه می توان بیان کرد که این مجموعه بر اساس چهار عامل مهم و کلیدی برنامه درسی مخصوصی را به شما ارائه می دهد و این چهار مورد اساسی شامل نمره هدف، تعداد ساعات مطالعه در روز، زمان باقیمانده تا آزمون و سطح فعلی است.

برنامه دهی درسی هوشمند دوره فشرده آیلتس به این صورت است که بهترین منابع آیلتس را به شما معرفی می کند و همچنین به شما توضیح خواهد داد که از هر کتاب باید به چه نحوی استفاده کنید.

وب سایت آرمانی دارای بخشی هوشمند به نام کتاب یاب است و شما با مراجعه به این قسمت می توانید منابع آیلتس را به صورت رایگان دریافت و مطالعه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که هر دانش آموز برنامه هفتگی مخصوص به خود را دارد و همچنین در درون این برنامه ویژه به دانش آموز توضیح داده می شود که تست ها و کتاب های درسی را در چه زمانی و به چه شکلی مطالعه کند.

برنامه ریزی درسی هر زبان آموز به گونه ای طراحی شده است که بین دو عامل اساسی زمان و مهارت تعادل ایجاد شود و وجود همین عامل باعث می شود که زبان آموزان درصد موفقیت بسیار بیشتری در آزمون آیلتس داشته باشند.

در نهایت با توجه به مطالب مهم و کلیدی که در رابطه با معرفی، تحلیل و بررسی دوره فشرده آیلتس و همچنین دوره فشرده زبان بیان کردیم، شما می توانید با مراجعه به مجموعه زبان آرمانی دوره های آنلاین مورد نظر خود را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی تهیه کنید.

 

 

باورهای غلط در مورد آیلتس

باورهای غلط در مورد آیلتس ممکن است روی نحوه آمادگی شما برای این آزمون و حتی نمره نهایی شما تاثیر منفی بگذارد. این باورهای اشتباه بین زبان آموزان رایج است و مدرسان آیلتس هر روزه با این تصورات اشتباه و تاثیرات آنها روی عملکرد داوطلبان مواجه می شوند.

به همین دلیل در این مقاله قصد داریم باورهای غلط در مورد آیلتس را که در اثر تجربه و ارتباط با داوطلبان آزمون آیلتس در طول سال ها تدریس بدست آمده معرفی کنیم و حقایقی را در مورد هر کدام بیان کنیم. این حقایق می توانند تصویر درستی از آزمون آیلتس به شما بدهند و شما را در راه آماده سازی برای این آزمون کمک کند.

پیشنهاد ویژه ما: دوره های آیلتس آرمانی با کیفیت عالی، روش های مدرن تدریس زبان و قیمت بسیار مناسب

کلمات سخت و پیچیده، نمرات رایتینگ را بهبود می بخشد

 

شاید رایج ترین مورد از باورهای غلط در مورد آیلتس این است که با حفظ کردن و بکار بردن لغات پیچیده و برخی اصطلاحات می توان دانش خود در زبان انگلیسی را به رخ کشید و مصحح رایتینگ را مجاب کرد تا نمره خوبی به ما بدهد. این تصور کاملا اشتباه است زیرا این دسته از داوطلبان فراموش کرده اند که اکثر کسانی که رایتینگ را تصحیح می کنند، زبان انگلیسی را به صورت زبان مادری صحبت می کنند. بکارگیری این لغات خیلی پیچیده به صورت ناگهانی در وسط رایتینگ، متن را از روند طبیعی خود خارج می کند و کاملا برای مصحح آشکار است که شما به چه دلیل از این لغات در متن استفاده کرده اید.

این اشتباه در مورد اسپیکینگ آزمون آیلتس نیز به همین شکل اتفاق می افتد. هنگامیکه شما در بین صحبت های دوستانه خود با آزمون گیرنده از یک عبارت عجیب و غریب که اصلا در مکالمات روزمره رایج نیست استفاده می کنید، آزمون گیرنده متوجه این موضوع می شود که شما آشنایی کاملی با مکالمات روزمره و طبیعی انگلیسی ندارید. مثل این است که هنگام صحبت با یکی از دوستان در مورد یکی از خاطرات خود به یکباره از عبارت “پر واضح است که …” استفاده کنید! خوب اینجا به نظر شما مخاطب چه فکری در مورد شما می کند؟

پائولین کولن نویسنده کتاب “کلید موفقیت در آیلتس” میگوید: “به کار بردن برخی اصطلاحات و ضرب المثل ها و لغات پیچیده در رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس صرفا برای گرفتن نمره‌ی بهتر، به قدری برای آزمون گیرنده واضح و آشکار است که انگار شما سعی کنید با ایستادن روی یک صندلی به کسی ثابت کنید که قد شما بلندتر از آن است که واقعا هستید.”

اینجا ببینید: دوره های آنلاین آموزش زبان ترمیک آرمانی با جدیدترین و موثرترین روش های تدریس زبان انگلیسی

 

نمره آیلتس ۹ فقط مخصوص زبان آموزان بومی (Native) است

 

یکی دیگر از باورهای غلط در مورد آیلتس در مورد نمره آیلتس است. همانطور که می دانید نمره آیلتس (Band score) از 1 تا 9 می باشد. درست است که اخذ نمره 9 آیلتس بسیار سخت است ولی اینطور نیست که فقط مخصوص کسانی باشد که زبان مادری آنها انگلیسی است. سوالات آیلتس طوری طراحی می شوند که حتی اگر شخصی تیتیو (Native) نباشد ولی از آمادگی و سطح بسیار عالی در زبان انگلیسی و مهارت های مختلف آن برخوردار باشد بتواند نمره 9 را کسب کند.

 

خواندن کتاب و روزنامه به تنهایی نمره ریدینگ مرا بهبود میدهد

 

خواندن روزنامه انگلیسی

یکی از موارد مهم از باورهای غلط در مورد آیلتس در این بخش مطرح شده است. این نکته بسیار مهم است که برای رسیدن به هر هدفی باید جوری تمرین کرد که مناسب موفقیت و رسیدن به همان هدف باشد. پائولین کولن در کتاب خود از این نوع تمرین با نام تمرین عمدی یا Deliberate Practice یاد می کند. برای مثال فرض کنید قصد دارید در مسابقات دو صد متر سرعت شرکت کنید. حالا دو حالت تمرینی مختلف را در ذهن خود فرض کنید. اول اینکه هر روز به پارک بروید و به مدت چندین ساعت دور پارک بدون هدف خاصی بدوید و حالت دوم اینکه این کار را در پیست مخصوص دو و میدانی انجام دهید و سعی کنید با دویدن صد متر مسابقه، زمان خود را بهبود بدهید. به نظر شما در کدام حالت موفق تر خواهید بود؟ مسلما در حالت دوم. زیرا دقیقا متناسب با همان هدفی که دارید تمرین کرده اید. در مورد آیلتس هم همین است. شاید خواندن کتاب و روزنامه بتواند تا حدی نمره ریدینگ شما را بهبود دهد ولی برای بهبود نمره خود بهتر است نمونه ریدینگ های استاندارد آیلتس را تمرین کنید و با استفاده از تکنیک های ریدینگ آیلتس به سوالات مشابه آیلتس پاسخ دهید تا بتوانید نمره خود را به حد ایده آل خود برسانید.

 

نمره آزمون اسپیکینگ آیلتس به اطلاعات من در مورد سؤال بستگی دارد

 

در اسپیکینگ آیلتس یا هر آزمون مشابهی که قصد آن سنجش مهارت شما در اسپیکینگ است، دانش شما از موضوع سوال اهمیتی ندارد. یعنی اصلا مهم نیست که جواب شما به سوال از لحاظ علمی و منطقی  درست است یا نه، بلکه مهم این است که آیا هنگام صحبت کردن از ساختار و لغات درستی استفاده می کنید، آیا لغات را درست تلفظ می کنید، آیا روان و طبیعی صحبت می کنید و …

بطور ساده تر، ممکن است شما در صحبت با آزمون گیرنده سعی کنید ثابت کنید که ماست سیاه است! اما نمره کامل را به دلیل مکالمه صحیح و روان از او دریافت کنید.

 

صحبت کردن با لهجه بریتیش یا امریکن نمره مرا بهتر میکند

 

این یک باورهای غلط در مورد آیلتس است که صحبت کردن با لهجه بریتیش یا امریکن نمره شما را بهتر میکند. زبان انگلیسی امروزه به عنوان یک زبان بین المللی شناخته شده است. به همین دلیل کاملا پذیرفته شده است که هر شخصی با توجه به زبان اول خود ممکن است لهجه خاصی هنگام صحبت به زبان انگلیسی داشته باشد. بنابرین لهجه بومی داشتن دیگر امتیاز خیلی خاصی محسوب نمی شود و شما می توانید با صحبت کردن به لهجه غیر بومی خود نیز نمره کامل را در اسپیکینگ آیلتس کسب کنید.

 

برای کسب نمره اسپیکینگ یا رایتینگ بهتر باید با آزمون گیرنده یا مصحح هم نظر باشم

 

این تصور که نظر شما باید با نظر آزمون گیرنده یکسان باشد ممکن است شما را به پاسخ های غیر دقیق و غیر طبیعی سوق دهد. موافقت یا عدم موافقت شما با آزمون گیرنده اصلا مهم نیست. تنها عاملی که در موفقیت شما در کسب نمره مناسب در آزمون آیلتس موثر است دانش و مهارت زبانی خودتان است.

 

نمره آزمون بسته به محل آزمون یا کشور فرق می‌کند

 

سوالات آزمون آیلتس برای تمام مراکز آزمون کاملا یکسان است. در تمامی تست ها استاندارد یکسانی رعایت می شود. همچنین افرادی که از داوطلبان، آزمون اسپیکینگ آیلتس می گیرند یا رایتینگ آنها را تصحیح می کنند کاملا برای این کار آموزش دیده و مورد تایید هستند. بعلاوه نمرات توسط بازرسان ارشد کنترل می شوند. مراکز آزمون نیز برای کسب مجوز برگزاری آزمون باید استانداردهای خاصی را رعایت کنند. همچنین این مراکز به طور مرتب توسط بازرسان کنترل می شوند. در واقع بر خلاف باور عموم مردم، محل آزمون و کشوری که شما در آن آزمون می دهید تاثیری در نمره نهایی شما ندارد.

 

امکان تقلب و فریب در آزمون آیلتس وجود دارد

 

تقلب در آیلتس

یکی از عجیب ترین باورهای غلط در مورد آیلتس تقلب در این آزمون است. برخی ادعا می کنند که ترفندهایی می دانند که شما را قادر می سازد در آزمون آیلتس تقلب کنید و نمره بهتری کسب کنید. مراقب باشید فریب این افراد را نخورید زیرا به دلیل رعایت استانداردهای خیلی خاص در آزمون آیلتس، هیچ راه تقلبی برای داوطلبان در این آزمون وجود ندارد. حتی شانس یا روش های مهندسی معکوس در تست زنی هم نمی توانند در نمره نهایی شما تاثیرگذار باشد زیرا گزینه ها و ترتیب آنها برای آیلتس کاملا روانشناسی می شوند.

 

در بخش رایتینگ آیلتس، اگر بیشتر از مقدار خواسته‌شده بنویسم، نمره بهتری میگیرم

 

در بخش رایتینگ شما باید برای تسک 1 حداقل 150 کلمه و برای تسک 2 حداقل 250 کلمه بنویسید. اگر این حداقل های را رعایت نکنید از نمره نهایی شما کسر می شود، اما نوشتن خیلی بیشتر از این حد کلمات نمره بهتره برای شما به دنبال نخواهد داشت بلکه معیارهای دیگری مثل ساختار جملات، لغات و انسجام و پیوستگی رایتینگ شما نمره نهایی را تعیین می کنند.

 

جمع بندی باورهای غلط در مورد آزمون آیلتس

 

در این مقاله با باورهای غلط در مورد آزمون آیلتس آشنا شدید. شاید خلاصه تمام این باورها را بتوان در یک مطلب خلاصه کرد و آن این است که آزمون آیلتس یک آزمون به شدت دقیق و استاندارد است که به طور صحیح و جامع مهارت های زبانی داوطلبان را مورد ارزیابی قرار می دهند. هرگونه باوری که دقت و استاندارد بودن آزمون آیلتس را نقض کند باوری اشتباه است. به همین دلیل برای موفقیت در این آزمون فقط باید تلاش کنید و سطح دانش و مهارت های زبانی خود را افزایش دهید. تنها عواملی که نمره نهایی شما را در آزمون آیلتس را تعیین می کند دانش زبانی و مهارت شما می باشد.

 

اینجا ببینید: دوره های آنلاین زبان آرمانی با تخفیف ویژه، فرصت عالی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد