مهاجرت به سوئد 2023


از بهترین شیوه های مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و یا دوره زبان می باشد. منظور از دوره زبان، زبان انگلیسی می باشد. برای اینکه بتوانید در دوره های زبان این کشور تحصیل کرده باید حداقل مدرک دیپلم و میانگین سنی زیر ۳۵ سال را داشته باشید. برای مهاجرت از این طریق نیاز است که شما آیلتس ۵.۵ را داشته باشید. توجه کنید که نمره مدرک زبان شما حداکثر باید ۵.۵ باشد. در صورتی که بیشتر از این باشد به نشانه آن است که شما نیازی به گذراندن دوره زبان انگلیسی ندارید. این دوره یک ساله می باشد و شما در ازای یکسال تحصیل در این دوره باید ۱۸ هزار یورو پرداخت کنید. لازم به ذکر است که این مبلغ هم هزینه دوره و هم خوابگاه را شامل می شود. در صورتی که نخواهید مدرک فنی حرفه ای برای مهاجرت به سوئد از خوابگاه استفاده کنید از این مبلغ کاسته نخواهد شد.

نکته: به طور کلی هزینه مهاجرت به سوئد با هر شیوه ای که باشد ترجیحا به کسانی توصیه می شود که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند و هدف آنها برای مهاجرت پیدا کردن راهی است که بتوانند با آن به اروپا مهاجرت کنند.

اگر شما قصد دارید که توسط همسر و فرزندانتان به اروپا مهاجرت کنید، یکی از آسان ترین راه های مهاجرت به اروپا، کشور سوئد می باشد. چنانچه شما به تنهایی در یکی از مقاطع تحصیلی این کشور مشغول باشید ( شامل دوره زبان نیز می شود)، همسر و فرزندتان نیز همزمان باش ما می توانند وارد این کشور شوند. از دیگر مزایای مهم مهاجرت خانوادگی به سوئد این است که همسر و فرزند شما می توانند به صورت رایگان در مقاطع تحصیلی مرتبطشان به صورت رایگان تحصیل کنند ( در صورت واجد شرایط بودن برای تحصیل).

نکته: بعد از اخذ مدرک دوره زبان یک ساله در سوئد، چنانچه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی و در کشور دیگری در اروپا را داشته باشید، می توانید با نمره آیلتس ۶.۵ برای ثبت نام در دانشگاه مد نظر خود اقدام کنید.