تعیین سطح آنلاین

چرا تعیین سطح باید انجام شود؟

ممکن است برای شما سوال پیش بیاید چرا به هنگام یادگیری زبان وقتی به یک آموزشگاه زبان مراجعه می کنید ابتدا از شما تعیین سطح گرفته می شود. تعیین سطح برای این است که نشان دهد دانش زبان شما در چه سطحی است و باید در چه کلاسی ثبت نام کنید. تعیین سطح روشی استاندارد برای مشخص شدن سطح شما در زبان است و این کار فقط برای کمک به شروع روند بهتر یادگیری شما می‌باشد. چرا که آموزشگاه هیچ شناختی از سطح شما در زبان ندارد و به وسیله ی تعیین سطح به شما و آموزشگاه کمک می شود به این شناخت دست پیدا کنید تا در کلاسی که مخصوص سطح شماست وارد شوید. در یک تعیین سطح استاندارد و دقیق تمامی مهارتهای زبانی اصلی شما نظیر گفتاری(Speaking)، شنیداری(Listening)، خواندن(Reading) و نوشتن(Writing) و همچنین دیگر مهارت ها نظیر گرامر(Grammar)، دایره لغات(Vocabulary) و … سنجیده میشود.

تعیین سطح زبان انگلیسی آنلاین ها معمولا به دو صورت شفاهی و یا کتبی انجام می شود که هر یک از این روش ها میتواند به دو شکل حضوری و آنلاین برگزار شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارد.

 
 

تعیین سطح شفاهی

از روش های تعیین سطح، تست زبان انگلیسی مبتدی  به صورت شفاهی است. روش تعیین سطح شفاهی روشی است که در اکثر کشورها انجام می شود و جزو موثرترین روش های تعیین سطح است. در تعیین سطح شفاهی شما باید با فرد آزمون گیرنده به مکالمه بپردازید و در برخی مواقع با گوش کردن به یک سری فایل های صوتی به سوالاتی در مورد فایل صوتی پاسخ بدهید. برای پاسخ دهی به سوالات در روش تعیین سطح شفاهی باید به دقت به سوالات گوش دهید و سعی کنید با استفاده از لغات متنوع به سوالات پاسخ دهید. در این روش بهتر است از پاسخ های یک کلمه ای خودداری کنید و پاسخ های بلند اما درست بدهید. از جمله مشکلاتی که می توان در تعیین سطح شفاهی نام برد استرس مکالمه با فردی غریبه است که توصیه می شود به سوالات خوب گوش فرا داده و سپس با کمی فکر کردن و بدون عجله به سوالات پاسخ مناسب دهید.

تعیین سطح کتبی

از دیگر روش های تعیین سطح زبان رایگان ، تعیین سطح کتبی است. در تعیین سطح کتبی از متقاضیان یادگیری زبان امتحانی به صورت کتبی گرفته می شود که سوالات آن از سطح ساده و ابتدایی شروع می شود و به تدریج به سطح پیشرفته می رسد. عمده سوالات تعیین سطح کتبی، سوالات گرامری و لغات می باشد و همچنین مهارت نوشتاری شما را نیز محک می زند. این مدل تعیین سطح در مدت زمان مشخصی برگزار می شود.