قیمت اجاره خانه در کانادا

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که ممکن است در ابتدای امر، تازه‌واردین به کشور کانادا با آن مواجه شوند، پیدا کردن آپارتمانی مناسب با شرایط خود و قیمت اجاره خانه در کانادا می‌باشد. به همین جهت ما سعی داریم در این مقاله، اطلاعات لازم را جهت اجاره خانه در کانادا برای تازه‌واردین شرح دهیم تا آنها بتوانند به راحتی و با شرایط مناسب، مکان مورد نظر را برای زندگی و اقامت خود تهیه نمایند.

در حال حاضر با افزایش روز افزون هزینه‌های مسکن و مدت زمان اجاره نامه در کانادا (که معمولا ۱ ساله می باشد)، اجاره آپارتمان در کانادا بیشتر مناسب افرادی است که تصمیم دارند در مدت زمان کوتاهی در این کشور اقامت نمایند. افرادی که با ویزای کار کانادا یا برای تحصیل به کانادا مهاجرت کرده‌اند و هنوز اقامت دائم این کشور را ندارند، بهتر است برای سال اول به اجاره خانه فکر کنند و بعد از مشخص شدن وضعیت شغل و اقامت برای خرید خانه اقدام کنند.

اما با این وجود، هزینه اجاره خانه در کبک کانادا، بسته به هر کدام از شهرهای این کشور، شامل مبلغ متفاوتی است که افراد می‌توانند با توجه به بودجه مورد نظر خود، آن را اجاره نمایند.

 

مراحل اجاره کردن خانه در کانادا

۱- به مشاور املاک مراجعه کنید!

برای یافتن خانه‌ای ایده آل در کانادا می‌توانید به مشاور املاک مراجعه نمایید تا آنها با مشاور صاحبخانه، تمامی روندهای مربوط به اجاره خانه را انجام دهند.

۲- انجام دادن Credit Check

معمولا صاحب‌خانه ها برای اطمینان از توانایی مستاجر در پرداخت اجاره خانه، فرآیند credit check را انجام می‌دهند.

۳- ودیعه خسارت را پرداخت کنید!

در صورت توافق بین طرفین (مستاجر و صاحب‌خانه) پس از پرداخت ودیعه خسارت (مبلغی که مستاجر باید قبل از سکونت در خانه اجاره شده بپردازد)، نوبت به تنظیم اجاره‌نامه می‌رسد.