بهترین کالج های کانادا

کانادا جزو کشورهایی است که بهترین مقصد برای مهاجرت تحصیلی محسوب می ‌شود. دانشجویان بین المللی می ‌توانند در بهترین دانشگاه ‌ها و کالج‌ های با کیفیت بالا و با هزینه ‌های مقرون به صرفه در این کشور به تحصیل مشغول باشند‌. اکثر افرادی که به کشور کانادا مهاجرت می ‌کنند، از راه تحصیل اقدام می ‌کنند؛ زیرا این روش بهترین راه برای دریافت اقامت دائم در کشور کانادا محسوب می ‌شود. کانادا دومین کشور دنیا در زمینه زیرساخت ‌های آموزشی پیشرفته است. همچنین مدارک تحصیلی که توسط کالج‌ های کانادا ارائه می‌ شود، در هر جای دنیا معتبر خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با بهترین کالج‌ هایی کانادا وجود دارند، در ادامه مطلب ما را دنبال کنید تا شما را با نکات بیشتر در این زمینه آشنا کنیم.

 

چرا  تحصیل در کالج‌ های کانادا بسیار حائز اهمیت است؟

کشور کانادا همیشه جزو کشورهایی بوده است که برای ادامه تحصیل طرفداران بسیار زیادی داشته است. بر اساس تحقیقات بسیار زیادی که در چند سال اخیر انجام شده است، نشان داده اند که دانشجویان بین المللی در این کشور سالانه در حال افزایش هستند. بدون شک دلایل بسیار زیادی وجود دارد که در افزایش این تعدادی از دانشجویان بین المللی تاثیر گذار بوده است. با توجه به اینکه کشور کانادا یک تجربه محیط دو زبان را برای دانشجویان فراهم می ‌کند، پس در این صورت شما می ‌توانید زبان دوم دیگری را هم یاد بگیرید. این گزینه یک امتیاز بسیار مناسب برای آینده شغلی و تحصیلات محسوب می‌ شود.

تمام کالج ‌هایی که در کشور کانادا وجود دارند، آموزش‌ های خود را در سطح جهانی به دانشجویان بین المللی ارائه می‌ دهند و این واقعیت در جهان بسیار معروف شده است. به همین دلیل تمامی کالج ‌هایی که در کشور کانادا وجود دارند، از شهرت جهانی برخوردار هستند. افرادی که در هر یک از کالج ‌های کانادا مشغول به تحصیل هستند، می‌ توانند آینده خود را تضمین کرده و بعد از فارغ التحصیلی به شغل مورد نظر خود بپردازند. بعد از مهاجرت به کشور کانادا از طریق تحصیل در کالج ‌های این کشور، شما می ‌توانید اقامت خود را در هر زمانی که لازم باشد، تمدید کنید.

 

معرفی و هزینه بهترین کالج های کانادا

امروزه کالج‌ های زیادی در کشور کانادا وجود دارند که در رشته های مختلف فعالیت دارند و دوره های آموزشی متعدد برای آن ها برگزار می شود. هر دانشجو با توجه به شرایط خود می تواند در انتخاب کالج مناسب برای خود اقدام کند و در آن مشغول به تحصیل باشد. در نهایت می تواند بعد از فارغ التحصیلی از این کالج ها، آینده روشنی را در زمینه تحصیلی و شغل داشته باشد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد ادامه تحصیل در کالج های کشور کانادا دارید، بهتر است که با بهترین کالج های این کشور آشنایی داشته باشید تا بتوانید بهترین مورد آن را انتخاب و در آن مشغول به تحصیل باشید. همچنین توصیه می شود که در ابتدا با یکی از موسسات مهاجرتی در ارتباط باشید تا این افراد بتوانند بهترین کالج های این کشور را به شما معرفی کنند. ۱۰ مورد از بهترین کالج های موجود در کشور کانادا عبارت است از:

  1. کالج سلکرک:

این کالج در بریتیش کلمبیا‌ واقع شده است و در سال ۱۹۶۶ آن را تاسیس کرده اند. کالج سلکرک از آن زمان به بعد، به عنوان یکی از موسسه های آموزشی و کاربردی شناخته شده است. این کالج مدرک دیپلم و کاردانی را در دوره‌ های گوناگون به دانشجویان بین ‌المللی واگذار می ‌کند. در کالج سلکرک علاوه بر فعالیت ‌های آکادمیک، فعالیت ‌های عملی زیادی صورت می گیرد که برای سلامت روانی و جسمی دانشجویان بین المللی بسیار تاثیر گذار است.

 

 

 

  1. کالج کانستوگا:

یکی از بهترین و معتبرترین کالج های کشور کانادا، کالج کانستوگا است که در استان انتاریو قرار دارد. با توجه به اینکه این کالج در شهر آرامش بخش کیچنر است، پس محیط امن و آرام را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌ کند. این کالج در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است و در کل می توان گفت که یازده هزار دانشجوی بین المللی به صورت تمام نیمه وقت را در خود جای داده است.

  1. کالج لمبتون:

این کالج در سال ۱۹۶۹ در استان انتاریو تاسیس شده است. کالج لمبتون جزو برترین کالج های تحقیقاتی در کانادا محسوب می ‌شود که رتبه اول در این کشور را به خود اختصاص داده است. هنرهای کاربردی، مدیریت کسب و کار، مراقبت بهداشتی و غیر جزو رشته های محبوب در این کالج محسوب می ‌شوند. می‌ توان گفت در این کالج تقریباً ۳۵۰۰ دانشجو از کشورهای مختلف جهان ثبت نام کرده اند و به تحصیل در این کشور مشغول هستند. دانشجویان بین المللی که در این کالج تحصیل می کنند، معمولاً ۷۶۰۰ دلار به آن ها کمک می شود. تمامی دانشجویان ایرانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا را دارند، بهترین گزینه برای ادامه تحصیل آن ها کالج لمبتون است.

  1. کالج جورج براون:

این کالج در استان تورنتو قرار دارد و جزو بهترین و زیباترین کالج ها در کشور کانادا محسوب می شود. فعالیت های آموزشی این کالج به صورت تمام وقت، نیمه وقت و مداوم در حال برگزاری هستند. این کالج به دانشجویان بین المللی امکان می دهد که علاوه بر کلاس های درس، به صورت پاره وقت به شغل مورد علاقه خود بپردازند. همراه با کالج جورج براون موسسات و شرکت ‌های مختلف برای اشتغال دانشجویان در حال همکاری هستند.

  1. کالج لویالیست:

کالج لویالیست در سال ۱۹۶۹ تاسیس شده است و از همان زمان فعالیت های آموزشی خود را آغاز کرده است. به گونه ای که امروزه جزو بهترین کالج های کشور کانادا محسوب می ‌شود. اکثر فعالیت‌ های آموزشی این کالج در زمینه هنر کاربردی و فناوری است. تمامی افرادی که به عنوان کارمند در کالج لویالیست مشغول به فعالیت هستند، با اخلاق نیک و مسئولیت پذیری که دارند، دانشجویان را به‌ خوبی راهنمایی و پشتیبانی می کنند. تحصیل در این کالج بهترین گزینه‌ برای ادامه تحصیل در کانادا محسوب می شود.

  1. کالج داگلاس:

کالج داگلاس هم جزو بهترین کالج های کانادا محسوب می‌ شود که در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. این کالج همچنین دو پردیس در شهر کوکیتلام و نیو وست مینستر دارد. این کالج در سال ۱۹۷۰ میلادی تاسیس شده است و سالانه ۲۵ هزار دانشجو به صورت تمام وقت و نیمه وقت در دو پردیس های این کالج مشغول به تحصیل هستند.